Magyar Péter azzal kezdte, hogy párttársával, Kulja Andrással az elmúlt napokban több budapesti kórházat is felkerestek, köztük a Szent János Kórházat és a Péterfy Kórházat. Azért kezdték meg ezeket a látogatásokat, mert „három-négy hete azt hazudta a kormány, hogy megoldották az egészségügyben felmerült problémákat, de rengeteg információt kaptak arról, hogy ennek pont az ellenkezője igaz.” Az elnök elmondta, hogy a Szent János Kórházban a klímaberendezések nagy része még mindig nem működik, emiatt több műtétet is át kellett ütemezni más épületekbe. Mint mondta,
„a János Kórház úgy néz ki, mint egy háborús övezet.”
A beszélgetés során Magyar Péter elmondta, hogy a kórházakban dolgozó orvosok sírják el magukat amikor bemennek a kórházakba, és könyörögnek azért, hogy ne hagyják őket magukra. Hozzátette: „az egészségügy utolsó segélykiáltását” halljuk.
„Ma a Péterfyben jártunk, és Semmelweis Ignác hazájában, a vécékben, a mosdókban sehol nem volt se fertőtlenítőszer, se szappan” – fogalmazott, utalva a Közbeszerzési Ellátási Főigazgatóság felelősségére az ilyen és ehhez hasonló ügyekben.
A Péterfy Kórház látogatásával kapcsolatban elmondta, hogy őket beengedték, de a sajtó munkatársait, köztük az ATV és az RTL Klub stábját, kizárták, amit „félelmetesnek és elfogadhatatlannak” tart.
Az államtitkár reagálására is kitért, miszerint Takács Péter az egész akciót „olcsó politikai haszonszerzésnek” nevezte. Magyar Péter kijelentette, hogy a klímaberendezések helyzete „csak a jéghegy csúcsa,” és sokkal nagyobb problémák vannak az egészségügyben. Elmondta, hogy a magyar egészségügy súlyos alulfinanszírozottsággal küzd, és a megoldás szerinte „komplex reformok elindítása” lenne, amelyekre a kormánynak eddig „nem volt bátorsága.”
„Szisztematikusan, tudatosan lerohasztják az állami egészségügyet, hogy áttereljék a magyar embereket a magánegészségügybe. Senki, Közép-Európában, de talán még Nyugat Európában sem fordít annyit magánegészségügyre a fizetéséhez képest, mint a magyar emberek.
Ötszázezer forinttal kevesebbet költ a magyar kormány a magyar emberek egészségére perkapita évente, mint mondjuk Csehország. Szisztematikusan ezt teszik, és a megoldás mi? El kell kezdeni a reformokat” – szögezte le, és hozzátette: 500 milliárd forintot kellene a kormánynak átcsoportosítania a szektorba.
A beszélgetés második felében Magyar Péter arról is beszélt, hogy a közelmúltban több politikai vezetővel is találkozott, beleértve Karácsony Gergelyt és Vitézy Dávidot, hogy a fővárosi politikai együttműködés lehetőségeiről egyeztessen. Az egyetlen, aki elutasította a találkozót, Szentkirályi Alexandra volt, „aki egy egészen gyermeteg sms-t küldött és visszautasította a találkozót arra hivatkozva, hogy én támogatom Gyurcsány emberét” – fogalmazott.
A Tisza Párt elnöke kiemelte, hogy pártja nyitott az együttműködésre, ha az Budapest érdekét szolgálja. Hangsúlyozta: a korábbi közgyűlési ciklusban is számos döntést egyhangúan fogadtak el a képviselők, ami szerinte most is lehetséges.
„Az előző ötéves közgyűlési ciklusban a közgyűlési döntések döntő többségét egyhangúan fogadta el a Fővárosi Közgyűlés, a Fidesz-frakció, a DK, akkor még Momentum és egyéb frakciók támogatásával. Tehát lehet ezt a bullshitet nyomni a propagandájukba, hogy ha valaki ügyek mentén együtt szavaz a budapestiek érdekében, attól valaki DK-s lesz, vagy fideszes lesz, mi nem így gondoljuk” – mondta Magyar Péter.
Hozzátette a Tisza Párt célja, hogy Budapest és Magyarország érdekeit szem előtt tartva folytasson tárgyalásokat, és ennek érdekében mindenkivel hajlandóak egyeztetni. Már több politikai vezetővel is találkozott, és úgy véli, hogy több fontos kérdésben is megtalálhatják a közös nevezőt. „Leültem már három listavezetővel, és mind a háromtól hallottam olyan ügyeket, olyan témákat, amik kiemelten fontosak, és ahol bizonyosan fogunk tudni együtt dolgozni.”
Az interjú során a 2036-os olimpia budapesti megrendezésének kérdése is felmerült. Magyar Péter úgy véli, hogy ezt a kérdést társadalmi vita alapján kell eldönteni, de csak akkor, ha a kormány nyíltan kommunikálja terveit. Ugyanakkor kritikával illette a kormány költségvetési prioritásait, hangsúlyozva, hogy jelenleg sokkal sürgetőbb problémák is vannak az országban.
„Amikor éppen újabb 100 postát zárnak be, amikor a dunaújvárosi vasműben nem kapják meg az ott dolgozók a bérüket, amikor 150 milliárd forintért akar Lázár János debreceni közlekedési múzeumot építeni… Szerintem nagyobb problémák is vannak, mint hogy fantazmagóriákról beszéljünk.”
Magyar Péter különösen élesen bírálta a kormány döntéseit az állami vállalatoknál dolgozók bércsökkentéséről és a miniszterek fizetésemeléséről. Az interjúban hangsúlyozta a Tisza Párt javaslatát is, amely szerint az alapvető élelmiszerek áfáját drasztikusan csökkenteni kellene, hogy a magyar családok terhei enyhüljenek. „Mi azt javasoljuk és azt vállaljuk, hogyha a Tisza Párt felhatalmazást kap, akkor azonnal, legalább a zöldségek és a gyümölcsök áfáját 5 százalékra csökkentjük, és lépésről lépésre az összes egészséges élelmiszer és végül az alapvető élelmiszerek áfáját.”
Magyar Péter elmondta, hogy még nem döntött arról, hogy beül-e a Fővárosi Közgyűlésbe. „Október elsején lesz legkorábban a Fővárosi Közgyűlés alakuló ülése, de ezt sem tartom olyan fontosnak sem Budapest szempontjából, sem az ország szempontjából, mint mondjuk… az állami vállalatoknál dolgozók bércsökkentését.”
Az interjú végén Magyar Péter nem kívánt foglalkozni Vona Gábor, a Második Reformkor vezetőjének tegnapi Egyenes Beszédben elhangzott megjegyzéseivel, miszerint pártja képes lenne szabályozni a Tisza Pártot. Magyar Péter hangsúlyozta, hogy fontosabb az Orbán-kormány leváltásával foglalkozni. „Nem tisztem az, hogy egy 30 ezer szavazatot kapott, 0,6%-ot elért párt elnökének a felajánlkozására reagáljak, miközben mi az Orbán-kormány leváltására készülünk” – zárta gondolatait Magyar Péter.