Az ATV Híradó által felkeresett versendi posta csak egyike azoknak a postahivataloknak, amelyek hamarosan bezárnak. A polgármester az mondta: ahhoz, hogy a jövőben tovább üzemeljen a hivatal, havonta félmillió forintra lenne szükségük, azonban a Posta ennek csak a felét tudja biztosítani.
„Ha november végétől bezárják a postát, akkor a legközelebbi az 15 kilométer körülbelül. És hiába lesz mobil posta, azok az emberek, akik nem tudnak időre rendelkezésre állni, nem tudják intézni az ügyeiket” – fogalmazott Páger Ferenc.
A 24.hu számolt be róla, hogy költségracionalizálás miatt országszerte csaknem 100 postahivatalt zártak be azonnali hatállyal augusztus elsején, az alacsony forgalom miatt ugyanis csak veszteségesen lehetett működtetni őket.
A „Postások” Facebook-csoportban napok óta érkeznek a bezárásokról szóló bejegyzések. Jellemzően 1500 fő alatti kistelepüléseket nevesítenek, egyebek közt: Lad, Sonkád, Ecseg, Csokvaomány, Szigetbecse, Homokszentgyörgy, Zalahaláp, Pusztazámor, Pécsely és Sáregres postahivatala zárt be, vagyis az ország egymástól távol eső pontjain egy időben került lakat a postákra.
Az ATV Híradója többeket megkérdezett az érintett településeken, ilyen válaszok születtek:
„Legközelebb nekünk Pásztón van és ez mind idő és pénz nekünk.”
„Szerintünk ez egy államilag hozott döntés ez egyértelmű, tudomásul kell vennünk.”
„Fogalmam sincs, hogy mit csinálok, pedig hát van fizetni valóm is, meg hát a nyugdíjam is a postán ül.”
A Postás Szakszervezet elnöke Híradónknak azt mondta, a mostani bezárások oka a takarékosság, mivel több településen is nagyon alacsony a forgalom, ezért az állami szolgáltató csak veszteséggel tudja fenntartani a hivatalokat.
A szakszervezet elnöke azt is elmondta: nincs információjuk arról, hogy összesen hányan veszítik el állásukat, azonban a Magyar Posta automatikusan felajánlja az állásukat veszített dolgozóknak a környező településeken elérhető postai álláshelyeket.
A lap szerint a dolgozók arról beszélnek, hogy októberben újabb bezárási hullám jöhet, azonban ezt az információt Tóth Zsuzsanna nem tudta megerősíteni Híradónknak.
Kerestük a Magyar Postát, válaszukban azt írták: az ügyfélforgalom csökkenése miatt a Magyar Posta bizonyos helyeken üzemeltetési módot vált. Az üzemeltetési módok tekintetében elsősorban a postapartneri együttműködések kialakítását szorgalmazzák, emellett lehetőséget biztosítanak a szolgáltatások mobilpostával való helyettesítésére azokon a településeken, ahol nincs postapartneri együttműködés.