A riportból kiderült, hogy György Gabriella szerkesztő riportert is át akarták verni. Mint elmesélte: egy 70-es számról, a leírás szerint a rendőrségtől kaptam egy sms-t, amiben 4550 Ft-os késedelmes fizetésre hívták fel a figyelmem, és egy szabálysértési aktára, amit egy gyanús linken nézhetek meg.
„Megmondom őszintén ai első 1-2 másodpercben, amikor a rendőrségtől kaptam sms-t, akkor megijedtem, hogy tulajdonképpen nekem tartozásom van a rendőrség felé. Aztán a következő néhány másodpercben rájöttem, hogy ez valószínűleg kamu”
– magyarázta a riporter, aki elment a Nemzeti Védelmi Szolgálathoz is. Itt kiemelten foglalkoznak az online csalásokkal. György Gabriella megmutatta az sms-t Pap Judit alezredesnek, az NVSZ munkatársának, aki megerősítette azt, amit gondolt: kamu volt az üzenet.
A Heti Napló a Facebook oldalán hozott egy hivatalos levelet, miszerint a filmek köszönhetően sikerült megakadályozni egy csalást. Ezt írták_: Örülünk, hogy tudtunk segíteni! György Gabi riportjának hála egy csalást már biztosan megakadályoztunk! legyetek óvatosak továbbra is az interneten! Ne dőljünk be a csalóknak!
Az NVSZ ezt a tanácsot adja. hogy legyen gyanús:
ha nem kérhet visszahívást
ha erőszakosan tesznek fel kérdéseket
ha sürgetik, vagy csak egy rövid időkeretet adnak a cselekvésre
ha a „banki ügyintéző”, „informatikus” nem tudja a bankkártya és bankszámla adatait, és képernyőfotót, vagy egyéb információt kér az elérhető egyenlegekről
ha az Ön „védelme érdekében” egy applikáció azonnali letöltését kérik
ha a hívás közben érkező kódokat kérik, mert éppen azok segítségével lopják el a pénzét!