Továbbra is sorjáznak a választási plakátok a közterületeken, noha már 21 nap telt el a rendhagyó módon egyszerre tartott önkormányzati és Európai Parlamenti voksolás óta. A pártok és civil szervezetek jelöltjeit népszerűsítő képanyagok elvileg még legfeljebb kilenc napig lehetnek kihelyezve a közterületeken. A választási eljárásról szóló törvény úgy rendelkezik, hogy a jelölőszervezeteknek a választást követő harminc napon belül kell gondoskodni a plakátok eltávolításáról,
ellenkező esetben az önkormányzat végzi el a munkát és a költséget ráterheli az adott pártra vagy szervezetre. Akárki azonban nem tépheti le a plakátokat.
A Híradónknak nyilatkozó jogász arra hívta fel a figyelmet, hogy aki engedély nélkül végzi el a környék plakátmentesítését, annak adott esetben felelnie kell az általa okozott kárért. A hirdetmények és tartozékaiknak ugyanis nemcsak reklámértékük van. „Ha már nincs kampányértéke ennek a bizonyos felületnek, van neki még anyagi értéke, mert akármikor újra felhasználható, átfesthető, a különböző táblákat, kereteket, felfüggesztőket tudják újra hasznosítani” – sorolta Magyar György.
Kerestük a kormánypártot, a Demokratikus Koalíciót, és a Momentumot is, hogy hogyan állnak a plakátok eltávolításával. A Fidesztől és a Momentumtól adásunkig nem kaptunk választ, a DK pedig röviden annyit közölt, hogy a jelzett határidőre, vagyis július 9-re biztosan kész lesznek a plakátok eltávolításával. A Kétfarkú Kutya Párt pártigazgatója arról számolt be, hogy hirdetményeik mintegy kétharmadát szedték már le.
A Tisza Párt egyáltalán nem költött plakátokra, mégis egy kiemelkedő, majd 30 százalékot elérő eredményt ért ez az EP-választáson.