Mi történt Józsefvárosban?
Veres Gábor elmondása szerint az ötéves ciklus első időszakában, amikor „ez a közösség kialakult Józsefvárosban”, tehát a választási győzelem után megváltozott valami, ugyanis szerinte Pikó András akkoriban kicsit „másképp kezdte értelmezni a helyes demokratikus normákat,” és úgy gondolta, hogy a Covid-járvány alatti önálló döntési lehetőséget kicsit későbbre is kitolja. Mint mondta, az utolsó két-három évben nagyjából semmilyen információt nem kaptak. Veres szerint ők megpróbáltak mindent, hogy megbeszéljék velük az előterjesztéseiket, hiszen nekik kell biztosítani a többséget, azonban ez nem sikerült Pikóék részéről. „Olyannyira nem, hogy az alpolgármester asszonyunk a saját területét érintő kérdésekben nemhogy döntési helyzetben nem volt, hanem egész egyszerűem nem kapott információt sem” – részletezte.
A Momentum nyilatkozata szerint az MSZP nem vett részt a tárgyalásokon
Veres ezzel kapcsolatban elmondta, az nem igaz, hogy az MSZP nem ment el a tárgyalásokra. Felidézte, hogy bár valami megváltozott és másképp volt a működés, ahogy azt szerették volna, ám ennek ellenére próbáltak minden támogatást megadni Pikó Andrásnak, és szinte nem is volt olyan előreterjesztés, amit ne szavaztak volna meg.
„Ezt fegyelmezetten végigcsináltuk, majd szeptemberben azt mondtuk a pártoknak és kértük Pikó Andrást is, hogy üljünk le beszélni, mert nemsokára itt van 2024, és valamiben meg kell tudnunk állapodni. Ezt akkor azzal hárították el, hogy elég majd januárban, és hogy nem kell nekünk még ilyen korán megállapodni semmiben, a pártok támogatottsága ilyen vagy olyan, de majd januárra úgy is kristályosodik a helyzet. Január végén az első tárgyaláson természetesen részt vettünk – tehát az nem lehet igaz, hogy az MSZP nem ment el ezekre a tárgyalásokra-, ahol Pikó András nagyon sok ember előtt elmondta, hogy ő természetesen vállalja a polgármesteri jelöltséget, de elmondott néhány feltételt is. Az egyik az volt, hogy Veres Gábor, Szili-Darók Ildikó és Stettner István nevű képviselők nem lehetnek tagjai a következő képviselőtestületnek, nem indulhatnak el a következő választáson”
– mondta Veres, aki szerint egy polgármester nem tehet olyat, hogy kijelenteni, hogy négy helyen akar jelöltet indítani, és a többi helyen is „majd jól megmondja, hogy ki legyen jelölt.” Hozzátette azt is, hogy még olyat nem látott, hogy egy polgármester, aki arra törekszik, hogy maga mögé egy teljes ellenzéki támogatást összeszedjen, az az ellenzék egyik pártjának vezetőit gyakorlatilag kizárja a következő együttműködésből.
Állítása szerint Pikó András azt is elmondta ezen a tárgyaláson, hogy kivel hajlandó együttműködni: a korábbi három helyen egyéni győztes MSZP-s képviselőből egyet megnevezett, hogy vele mondottan együtt szeretne működni, mert rendkívül jól dolgozik. Veres azt mondja, először az volt a benyomása, hogy személyes problémáról lehet szó, ugyanakkor az az ajánlat, amit kaptak, az pártszinten majdnem az értelmezhetetlen szinten van.
Mint mondta, ezután felálltak a tárgyalásról és azt mondták, hogy ha velük nem szeretnének együttműködni, akkor nem érdemes erről tárgyalni tovább.
Az MSZP zsarolni akarja a polgármestert?
Veres elmondta, hogy ezt a helyzetet nem az MSZP akarta, és meggyőződése, sőt, bizonyossága, hogy az, hogy idáig eljutottak, azt nem az MSZP és a támogatói indikálták, hanem Pikó András.
„Nem szeretnénk Pikó András az égvilágon semmivel zsarolni. Az MSZP-nek vannak támogatói, vannak szavazói, és vannak olyan emberek Józsefvárosban, akik kifejezetten baloldali politikára vágynak” – mondta, hozzátéve, hogy ezért nem engedhetik meg maguknak, hogy nem indulnak el a választáson.
A beszélgetés végén azt is elárulta, hogy szerinte nagyon rossz a terület jelenlegi működése.