„Köszöntök mindenkit Budapesten, mely a szabadság városa” – kezdte nyitóbeszédét aCPAC második napján a Gulyás Gergely, aki amikor a színpadra lépett vastapsot kapott.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter úgy folytatta: Budapest a szabadság városa volt 1848-ban is, amikor osztrák és cári seregek verték végül le a magyar szabadságharcot, 1956-ban is, amikor a Szovjetunió katonáival és lánctalpasaival voltunk kénytelenek szembenézni, és a szabadság városa volt 1989-ben, amikor a kommunista diktatúra véget ért, és amikor sikerült kiharcolni a szabadságot”.
Aztán Gulyás Gergely azt mondta: húsz éve csatlakoztunk az Európai Unióhoz, és akkor úgy gondoltuk, hogy a csatlakozás az intézményesített szabadság világába való bebocsátást jelenti.
„Ehhez képest 20 év után azt látjuk, hogy az Európai Unióban is mi képviseljük a szabadságot. Nekünk kell megküzdeni a szabadságért, és mi vagyunk azok, akik ma is úgy gondoljuk, hogy mindenkinek lehetősége van a véleményét elmondani akkor is, ha eltér a mienktől”
– hangoztatta.
Brüsszelben nem lehet “hagyománytisztelő” konferenciát tartani
Aztán – a NatCon-ra utalva – a miniszter arról beszélt, hogy “Brüsszelben ma tüntetést nem lehet tartani, de még egy konferenciát sem lehet, ha olyan erők szervezik, akik hagyománytisztelők, hogy idézzek abból a határozatból, amellyel egy héttel ezelőtt egy konzervatív konferencián betiltottak”.
Mint mondta, azt látjuk ma Európában, hogy a szabadság van veszélyben, mert ma az Európát uraló liberális fősodor éppen úgy gondolkodik a jogról, mint ahogy a kommunisták gondolkodtak, miszerint “a jog nem más, mint a politika szolgálóleánya”.
„Aggódhatunk Európáért” – hangoztatta -, hiszen azt látjuk, hogy azokat az országokat, amelyek erősítenék az európai identitást, hagyományos konzervatív értékeket képviselnek és a társadalmaikban a józan észnek van nagy többsége tőlünk délre, nem is akarják felvenni az Európai Unióba.
Évek vagy évtizedek óta hitegetik őket, de nincs meg a politikai akarat ahhoz, hogy ők is az unió tagjai lehessenek – jelentette ki, hozzátéve: “Nyugat Európában azt látjuk, hogy a társadalom olyan mértékben változott meg, hogy nagyon kevés esély van már arra, hogy a józan észt képviselő konzervatív erők győzzenek”.
“Európa reménye Közép-Európa”
Gulyás Gergely a CPAC-en azt mondta: ma Európa reménye, Európa jövőjének, túlélésének a garanciája Közép-Európa.
Magyarország jó példával akar elöl járni, ezzel tudjuk azt igazolni, hogy 14 éve egy konzervatív kormány sikeres lehet ebben az országban. “14 év alatt nagyon sok választást tudtunk megnyerni, újra és újra ki tudtuk érdemelni a polgárok bizalmát, és joggal remélhetjük, hogy az előttünk álló választásokon, az önkormányzati választásokon és az EP-választásokon is ismét bizonyítani tudjuk: a magyar választópolgárok nagy többsége a normalitás, a józan ész és a konzervatív kormány és kormánypártok mögött áll – mondta a miniszter.
Az amerikai választások jól sikerüljenek
Az Egyesült Államok fontos szövetségesünk – emelte ki Gulyás Gergely, az amerikai elnökválasztásra utalva hozzátette: az Egyesült Államokban ez a küzdelem nyitott és ma az esélyek jobbak, mint korábban bármikor. “Azt látjuk, hogy ha minden jól alakul, akkor jövő év januárjától az Egyesült Államoknak konzervatív elnöke, konzervatív többségű szenátusa és képviselőháza lehet. Azt szeretnénk, hogy ez így legyen – jelentette ki.
“Azt szeretnénk, hogyha olyan amerikai vezetés lenne, amellyel Magyarország és Európa együtt tud működni, ahol nem különböző emberi jogi jelentésekben kritizálják a szövetségeseket minden alap nélkül, olyan problémákat említve, amelyek vagy nem léteznek, vagy sokkal súlyosabbak pillanatnyilag az Egyesült Államokban, mint a kritizált országban”
– mondta Gulyás Gergely.
Az együttműködés kapcsán szeregnék, ha kiderülne: az Egyesült Államokban még nagyon sokan vannak – talán Európa bármely más országánál többen – akik keresztyénségben, konzervativizmusban gondolkodnak, és akik a józan észt tartják az emberi élet legfontosabb ügyeiben vezérfonalnak.
„Éppen ezért sok sikert kívánunk ahhoz, hogy novemberben, november 5-én a választások jól sikerüljenek. Ez nekünk legalább annyira érdekünk, vagy majdnem annyira érdekünk, mint az amerikai barátainknak” – hangoztatta.
Magyarország jó példa
Felhívta a figyelmet, hogy Magyarország jó példa abból a szempontból is, hogy „ha valaki csak és kizárólag a számok világát nézi, az objektív eredmények alapján akarja megítélni a mögöttünk hagyott 14 év kormányzását, akkor is óriási eredményeket lát” – fogalmazott, sorolva is ezeket, és mindenkinek a figyelmébe ajánlotta: egy konzervatív kormány is lehet sikeres, és ha egy konzervatív kormány hiteles és sikeres, akkor a választópolgárok bizalmát is újra kiérdemelheti.
Konzervatív fordulat ?
Végül a reményét fejezte ki, hogy konzervatív fordulat lehet Európában, konzervatív fordulat lehet az Egyesült Államokban, és amikor legközelebb találkoznak, akkor azok a barátaik, akik ma úgy vannak itt, hogy ellenzéki pártokat képviselnek, immáron kormányzati tisztségviselőkként lesznek jelen.
A CPAC Hungaryról Gulyás Gergely azt mondta, az Alapjogokért Központ által szervezett rendezvény bizonyította, hogy egy olyan nagy összejövetel, “ahol mindenki tudhatja, hogy Európa konzervatívjaival találkozhat”.
Első kézből, közvetlenül az ATV-től szeretné megtudni a legújabb fejleményeket a legnézettebb hírcsatornáról*? Iratkozzon fel hírlevelünkre!
*(Forrás: Nielsen Közönségmérés, közönségarány, LIVE adat, teljes népesség, teljes napon, 2024. első negyedév alapján, hírcsatornák: ATV, HÍR TV, M1)