Tarr Zoltán elmondása szerint a kirúgása napja is olyan volt, mint egy átlagos munkanap, négy óra után néhány perccel szóltak neki, hogy menjen fel az ügyvezető igazgatóságra, ott pedig kezébe kapta a felmondópapírt. Tarr arra számított, ha ilyesmit terveznek a felettesei, azt már rögtön reggel, a munka kezdése után megejtik, ezért amikor ez nem történt meg, már épp kezdett megnyugodni, de ekkor szembesülnie kellett a valósággal.
Az egykori zsinati lelkész a Nemzetgazdasági Minisztérium egyik háttérintézményénél dolgozott. Tarr Zoltán szerint ez egy kiváló munkát végző intézmény, nagyszerű munkatársakkal, és nem is hiszi, hogy ,,a konkrét munkahellyel lenne probléma”. ,,Az előjelek és magának a kirúgásnak a lebonyolítása alapján én kizártnak tartom, hogy ez a vezetőimnek a döntése lett volna” – fogalmazott Tarr, hozzátéve, azt még fontolgatja, a dolognak legyen-e bármilyen jogi következménye.
Mint mondta, sem a munkahelyével, sem pedig a főnökeivel nem volt olyan konfliktusa korábban, ami előre jelezte volna a hétfőn történteket, ezért számára egyértelmű, hogy nem szakmai kifogások vannak a háttérben. Menczer Tamás a hír megjelenése után azt írta közösségi oldalán: „miért kellene a kormánynak megbíznia egy olyan emberben, aki nyíltan meg akarja buktatni?”. Tarr Zoltán erre úgy reagált:
ez gyakorlatilag a beismerése annak, hogy az ő kirúgása egy kormányzati döntés volt.
,,Ez a kijelentés is arra utal gyakorlatilag, hogy csak olyan embereket alkalmaznak, akik egyetértenek a kormány álláspontjával” – fogalmazott a volt zsinati lelkész, hozzátéve: ő nem tud olyan jogszabályról, ahol ez deklarálva lenne, neki sem kellett semmi olyasmit aláírnia munkakezdéskor, hogy egyet kell értenie a kormánnyal.
Tarr Zoltán arról is beszélt a műsorban: Magyarországon a Magyar Református Egyház és a kormány összefonódása már annyira szoros, hogy gyakorlatilag gúzsba köti az egyház működését, ez a tünet pedig kegyelmi ügy kapcsán vált teljesen nyilvánvalóvá. ,,Itt felfoghatatlan és követhetetlen mozgások vannak, amiben az egyház is érintett, pontosabban az egyház egyes vezetői, konkrétabban Balog Zoltán, aki ezt a témát behozta az egyházba” – magyarázta Tarr, aki a saját felszólalását úgy értékelte:
ő nem egy pártpolitikai, hanem egy mozgalmi eseményen vett részt, ahol olyan dolgokat fogalmazott meg, amik a résztvevő több százezer embert nagyon érdekelték.
Tarr Zoltán azt is leszögezte: szerinte magyar emberként és református lelkészként igenis kell a közélet és a közösség dolgaival foglalkozni, ezért ezután is vállalni fogja, hogy részt vett a szombati tüntetésen. A pártpolitikában való részvétel már más kérdés – tette hozzá.