Itthon

Kirúgás a tüntetés után: lehet-e jogi következménye a volt református lelkész elbocsátásának?

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Magyar Péter előrehozott választásTrumpSzijjártó PéterSzijjártó Péter
Hirdetés
Hirdetés

„Miért kellene a kormánynak egy olyan emberben megbíznia, aki meg akarja buktatni?!” - ezt írta Menczer Tamás a Facebookon Tarr Zoltánról, akit azután bocsátottak el a Nemzetgazdasági Minisztérium háttérintézményéből, hogy felszólalt a Magyar Péter által szervezett tüntetésen. Tarr szerint egyértelműen politikai szerepvállalása miatt küldték el az állami munkahelyéről. A Híradónknak nyilatkozó munkajogász azt mondta: a…

Hirdetés

Szombaton beszédet mondott, hétfőn elbocsátották állami munkahelyéről Tarr Zoltánt, ahol próbaidejét töltötte. A volt református lelkész és Magyar Péter is úgy véli: a nyilvánosan megfogalmazott kritikája miatt kellett távoznia. Tarr Zoltán azóta a Start című műsorban is megfordult, ahol elmondta, semmi konkrétumot nem mondtak neki a kirúgásával kapcsolatban. Az ügy kapcsán Magyar Péter és Menczer Tamás Facebookon esett egymásnak. 

A Fidesz kommunikációs igazgatója „nárcisztikus, önimádó új balos „csodagyerek”-ként hivatkozott egyik posztjában Magyarra, aki kommentben jelezte: „Egy dolgos családapa vált álláskeresővé a hatalmukat féltők kicsinyes bosszújából”. Menczer nem maradt adós a válasszal és csak annyit kérdezett: 

„Miért kellene a kormánynak egy olyan emberben megbíznia, aki meg akarja buktatni?!” 

A volt református lelkész szerint ez maga a beismerés. ,,Csak olyan emberek dolgozhatnak, akik a kormány álláspontjával egyetértenek, én nem tudom, hogy ez bármilyen jogszabályban, bármilyen szabályzatban benne lenne. Én amikor odamentem dolgozni, nem kellett olyat aláírnom, hogy a kormány véleményével egyetértek” – fogalmazott Tarr a Startban. A próbaidős elbocsátást nem kell megindokolni – ezt már a munkajogász mondta Híradónknak. Ha viszont felmerül, hogy ez a politikai véleménye miatt történik, akkor jogi útra lehet terelni az ügyet. 

,,Ilyenkor a munkavállalónak nem kell bizonyítani az okozati összefüggést, hanem csak valószínűsíteni. A munkáltaónak kell bizonyítani, hogy nincs okozati összefüggés az ő szombati szereplése és a későbbi elbocsátása között” – magyarázta Viszló László munkajogász. Tarr Zoltán nem az első olyan munkavállaló, aki a politikai véleménynyilvánítása miatt kerülhetett bajba. 

Pap Balázs ügyész három politikai tartalmú posztot osztott meg a 2018-as választási kampányban, amelyek nem a kormánynak kedveztek. Kirúgták, a másodfokú bíróág végül mégis úgy döntött: a kirúgás nem arányos büntetés, ezért vissza kell venni. Faur Anna 2020-ban az SZFE oktatója volt. Tiltakozott az egyetem átalakítása ellen, így a kormányközeli vezetés őt bocsátotta el elsőként. Mivel próbaidőn volt, az elbocsátást nem indokolták meg. A jogvédőket nem érte váratlanul a Tarr-ügy kirobbanása. 

,,Évente mondjuk néhány ilyen eset biztos, hogy felmerül, ezekből vagy lesz per vagy nem, az már egy következő lépés, de mindenesetre látjuk ezt a problémát” 

– magyarázta Híradónknak Zeller Judit, a TASZ munkatársa. Zeller Judit hozzátette: érdekes a helyzet a pedagógusoknál is. Információik szerint ugyanis nem veszik fel tanárnak azokat, akik korábban elutasították a státusztörvényt. 

Iratkozzon fel a hírlevelünkre!

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek