A bíróság a vádirattal egyezően állapította meg, hogy Sz. Szilárd a bűncselekmény idején és jelenleg is kóros elmeállapotban szenved. Az ítélet indokolásában egyebek mellett elhangzott, hogy a vádlott esetében a bűnismétlés veszélye fennáll, ezért indokolt a kényszergyógykezelése.
A határozat jogerős, azt az ügyész, Sz. Szilárd és a védelem is tudomásul vette.
Mint azt az atv.hu is megírta, a Baumann Péter posztumusz rendőr főhadnagy gyilkosának, Sz. Szilárd ügyének tárgyalásán elszabadultak az indulatok. A férfi azt állította, szerinte em volt figyelmeztető lövés, azonnal rálőttek. Szerinte a rendőrök végig hazudtak, meg akarták őt ölni. Kijelentette, a tanúkat is megkavarták, a nyomozók befolyásolták a tanúkat. A bíró többször figyelmeztette a vádlottat, fogja rövidre az észrevételeit, mert ezeket már többször elmondta. Sz. Szilárd nehezen viselte azt is, hogy nem mondhatja végig a teóriáit, veszekedett a bíróval, szerinte a rendőrök meg akarták őt ölni. A bíró közölte, hogy az utolsó szó jogán sem ismételheti magát, végül mégis megengedte, hogy tovább beszéljen.
A férfi szerint a rendőrök viselkedése vezetett a tragédiához. Nem nyomozás folyt ellene, hanem karaktergyilkosság, egy elrontott rendőri intézkedést, egy jogosulatlan fegyverhasználatot akartak fedezni az irányított bizonyítással. Sz. Szilárd az utolsó jogán azt mondta, ő az egyetlen, aki ebben az eljárásban végig igazat mondott. Balesetnek állítja be a történeteket, őszintén sajnálja Baumann Pétert, de jogsértő rendőrök cinkosának nevezte őt.