Itthon

Megszólalt Parragh László, jön a megállapodás a Széchenyi Kártyáknál

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Magyar Péter előrehozott választásTrumpSzijjártó PéterSzijjártó Péter
Hirdetés
Hirdetés

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a Spirit FM-en arról beszélt: abban reménykedik, hogy kifelé tartunk a “hét szűk esztendőből”, ugyanakkor úgy véli, hogy az uniós átlaghoz hasonlítva Magyarországnak nincs miért szégyenkeznie.

Hirdetés

Hétfőn tartották az iparkamara Gazdasági Évnyitó 2024 című gazdaságpolitikai fórumát. Az eseményen Orbán Viktor miniszterelnök is beszédet mondott. A gazdaságpolitikánk stabilitásának a feltételei adva vannak, ezért optimista – hangoztatta. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a rendezvényen bejelentette: idén 4,5, jövőre 3,7 százalékos hiánnyal számol a kormány, 2026-ban lesz 2,9 százalékos a költségvetési deficit.  

Parragh László, a kamara elnöke a Spirit FM Több-Kevesebb című műsorában elmondta: abban reménykedik, hogy kifelé tartunk a “hét szűk esztendőből”, ugyanakkor úgy véli, hogy az uniós átlaghoz hasonlítva Magyarországnak nincs miért szégyenkeznie. “Ugyanakkor meg, ha megnézzük a Távol-keletet, megnézzük a világ prosperáló gazdaságait, hát, akkor ott nincs mivel dicsekednünk” – fogalmazott

Elmondta, hogy nagyjából “fél év kínlódás után” sikerült elérni azt, hogy az infláció hirtelen csökkenése után a jegybank is elkezdjen egy tényleges kamatcsökkentést. Úgy véli, hogy csökkenni fog a jegybanki alapkamat szintje, ha pedig ez megtörténik, csökkenni fognak a hitelkamatok, és ebben az esetben, ha megjelenik a hitelezés a piacon, a nagy összegű készpénzállomány, ami a cégeknél van, az beruházás irányába fog mozdulni, megjelenik saját erőként a beruházási hitel mellett, és akkor megindul egy gazdasági növekedés.

Hogyha ez megtörténik, a Széchenyi Kártya kamatszintjét is lejjebb kell vinni a mostani 5%-ról. Ő 3,5 százalékot javasolt, ami állítása szerint pozitív fogadtatásra talált kormányzati szinten. Azt is elárulta, hogy már a héten megszülethet erről a megállapodás.

Parragh azt mondta, hogy a magyarországi szakképzés az európai élvonalba került. Beszélt arról is, hogy Magyarországon a foglalkoztatottság 75 százalék, a gimnáziumot végzettek esetében ez 65%. Szerinte ez nem jó, és ez “a felnőttképzésnek a reformját vetíti előre vagy kényszeríti ki, hiszen nem tehetjük meg, hogy – hangsúlyozom – korosztálytól függetlenül több mint egyharmada, vagy egyharmada a korosztálynak, a pusztán érettségiben végzetteknek, az ne találjon magának munkát és ne kerüljön be a munkaerőpiacra” – jelentette ki.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek