Itthon

Orbánék “egészen biztosan” nem fogják támogatni Ruttét NATO-főtitkárnak

Csuhaj Ildikó
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
TrumpSzijjártó PéterSzijjártó PéterOrbán Viktor Szerbia
Hirdetés
Hirdetés

“Nagyon fura lenne”, ha olyan ember jelöltségét a magyar kormány támogatná, aki térdre akarta volna kényszeríteni Magyarországot - jelentette ki Szijjártó Péter az ATV kérdésére egy mai sajtótájékoztatón. 

Hirdetés

“Mi egészen biztosan nem fogjuk támogatni egy olyan ember megválasztását a NATO főtitkári pozícióra, aki korábban térdre akarta volna kényszeríteni Magyarországot” – jelentette ki Szijjártó Péter egy mai sajtótájékoztatón az ATV kérdésére, hogy Mark Rutte volt holland miniszterelnök a legesélyesebb hogy Stoltenberg utóda legyen a NATO-főtitkári poszton, a magyar kormány tudná-e támogatni vagy sem.

Nagyon fura lenne, ha egy ilyen ember jelöltségét a magyar kormány támogatná 

– válaszolta Szijjártó Péter a kérdésünkre.

A külgazdasági és külügyminisztert az után kérdeztük meg, hogy egyre több olyan információ jelenik meg, hogy Rutte a legesélyesebb NATO-főtitkárnak, ha a norvég Stoltenberg meghosszabbított mandátuma ősszel, október 1-én lejár.

A Spiegel a napokban felidézte: azon kívül, hogy Rutte térdre akarta kényszeríteni Magyarországot, azt is 2021-ben azt is kijelentette: Magyarországnak „nincs többé helye az EU-ban”.

A holland politikus 20 ország támogatását már megszerezte?

A 13 éve hatalmon lévő, jelenleg ügyvezető kormány élén álló veterán politikus a hírek szerint már húsz ország támogatását megszerezte a szükséges 31-ből. A támogatók között vannak olyan fontos országok, mint Nagy-Britannia, Németország vagy Franciaország, illetve a szövetség vezető hatalmának számító Egyesült Államok. Rutte veterán liberális politikusnak számít, aki hosszú karrierje során több botrányt túlélt, az Európai Unióban pedig Orbán Viktor egyik legkeményebb kritikusává vált – írta Ruttéról a Telex.

Az örök külön utas Törökország sem mondott még igent, ahogy Magyarország sem: utóbbinál az is szempont, hogy Orbán Viktor és Rutte között régóta húzódó személyes konfliktus is van a háttérben. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy a régóta potenciális jelöltként számon tartott észt miniszterelnök mellett a román elnök is váratlanul bejelentkezett a posztra.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek