Hirdetés
Itthon

Keményen visszaszólt az ügyészség Gyurcsánynak

ATV.hu

A DK elnöke szerint „Fekete-Győr és Varju még nincs börtönben, de ott akarják látni őket.” 

Hirdetés

Közösségi oldalán üzent tegnap a DK elnöke. Mint írja, a napokban elítélték Fekete-Győr Andrást úgy, hogy a bíróság szerint se követett el bűncselekményt, „de, mondja ugyanez a bíróság, Fekete-Győr magatartásával másokat pszichológiailag támogathatott abban, hogy azok bűncselekményt kövessenek el. Putyin bírósága se sokkal rosszabb. Már a gondolatért is börtönbe zárnak. Pár nap múlva Varju Laci ügyében hirdetnek ítéletet”. 

Gyurcsány Ferenc felidézi, hogy az úgynevezett rabszolgatörvény ellen tiltakozó tömeg az MTVA kunigundai székháza elé vonult, hogy a televízióban beolvastassa a tüntetők véleményét. „Több országgyűlési képviselő jogszerűen bement a székházba, hogy ott találkozzanak a bent tartózkodó vezetőkkel. A képviselők és a tévé biztonsági emberei között vita alakult ki, a biztonsági őrök erőszakkal akarták megállítani a képviselőket, Varju Lacit egyenesen a földre teperték” – írja a politikus.

„Most ki ellen folyik eljárás? Azok ellen, akik a képviselőt, egy hivatalos személyt bántalmaztak? Nem. Hanem Varju ellen, aki nem hagyta magát. A tévé azzal védekezik, hogy úgy kezdődött az egész csetepaté, hogy a képviselő nem volt hajlandó elviselni a vele szemben alkalmazott erőszakot. Fekete-Győr és Varju még nincs börtönben. Bár ott akarják látni őket” – fogalmaz a DK elnöke.
 

„Nem kell szégyenlősnek lenni. Jegyezzétek meg az ügyészek és a bírók nevét. Jók lesznek majd tanúknak egy, a rendszer ellen folytatott eljárásban” – zárul a szöveg. 

Amire ma reagált a Legfőbb Ügyészség. 

Nem nevesítve Gyurcsány Ferencet, azt írják: „Elfogadhatatlannak tartunk minden, a jogállamiságot alapjaiban támadó magatartást és visszautasítunk minden olyan közéleti megnyilvánulást, amely megtorlással fenyegeti a bírákat és az ügyészeket a jogszerű, törvényes tevékenységük miatt.”

Mint fogalmaznak, egy közszereplő a közösségi médiában megjelent február 19-ei bejegyzésében büntetőügyekben eljáró ügyészek és bírók neveinek listázására hívott fel, megfenyegetve ezzel az igazságszolgáltatásban dolgozókat.

„Alkotmányos jogállamban az igazságszolgáltatást a független bíróságok gyakorolják, ennek során biztosítják a jogszabályok érvényesülését: döntenek a magánjogi, a büntető, a közigazgatási és a törvényben meghatározott egyéb ügyekben. Az ügyészség az igazságszolgáltatás közreműködőjeként független, csak a törvényeknek alárendelt, önálló szervezet. Az ügyészség, mint közvádló az állam büntetőigényének a kizárólagos érvényesítője” – hangsúlyozzák.


Hozzáteszik: alkotmányos jogállammal összeegyeztethetetlen minden, az igazságszolgáltatás függetlenségét és az ügyek pártatlan elbírálását sértő nyomásgyakorlás, fenyegetés.

Hirdetés
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek