A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a Magyar Nemzetnek adott interjút, melyben arról beszélt, hogy bár a jegybank jó irányt vett a kamatcsökkentésekkel, de lassú lépésekben halad, az ütemtévesztés pedig rengeteg pénzébe kerül a magyar cégeknek, miközben a külföldi társaságok lefölözik a piacot – összegezte az Index. Parragh szerint minél tovább marad fenn ez az állapot, a lemaradás annál nagyobb lesz.
„Előremutató lenne, ha a Magyar Nemzeti Bank egyértelművé tenné, hogy átáll a száz bázispontos csökkentésre, amelyet végig is vinne” – mondta.
Parragh László a lapnak beszélt arról is, hogy az adatok egyértelműen azt mutatják, hogy a reálkamat brutális mértékben emelkedett, öt-hat százalék körüli. Ennek szintje lassan hazánkban lesz a világon a legmagasabb. Ezzel a legnagyobb probléma szerinte, hogy a beruházások összességében nagyon erősen bővülnek hazánkban, ami jó hír, ugyanakkor ez nem a magyar cégeknek köszönhető.
Szerinte a hazai vállalkozások nem tudják kigazdálkodni a drága hiteleket, mert nagyon magas a forrásköltség és a kamatszint.
Úgy véli, a Magyar Nemzeti Bank ütemet tévesztett. Kijelentette, hogy a jegybanknak nagyon gyorsan és világosan színt kellene vallania, és el kellene kezdenie a valós kamatcsökkentést. Hozzátette, nem az a baj, hogy idejön egy kínai vagy egy német cég. „Miután ezek nem a magyarországi bankokból finanszírozzák a beruházásaikat, már eleve versenyelőnyben vannak. Ráadásul egy magyar vállalkozás még a beszállítói láncaikhoz sem tud csatlakozni, mert a kínai vagy a német alvállalkozó köröket ver rá.”