Tiszaszalka határában is áll a víz kisebb-nagyobb tócsákban a földeken. Az egyik itt dolgozó gazda azt mondta, hogy már tavaly is mindennel megcsúsztak, de végül mégis jó terméssel zárták az évet. Kristin Péter családi gazdálkodó úgy fogalmazott Híradónknak:
,,23-ban májusban lehetett csak vetni. Március, áprilisban ki sem lehetett menni a talajra Májusban vetettünk el, és ennek ellenére viszonylag jó termés volt”. A gazdák szerint azon múlik majd az idei eredmény, hogy ezután még mennyi csapadék érkezik. Ha marad a csapadékos idő, akkor még hetekig, hónapokig nem lehet a földeken munkát végezni. Baranyában is azt mondják, hogy a víz jelentős károkat okozhat.
,,Hatalmas nagy belvizek vannak. A mi gazdaságunkat is érinti, durván hatvan hektár búzából egy húsz hektár víz alatt van. Főleg így, hogy most még be is van fagyva esélyt sem látok arra, hogyha ez a tartós hideg marad, hogy egyszerűen ez a víz eltűnjön és egyszerűen megfullad a növény”
– magyarázta Paczolay Csaba gazdálkodó. Zalában is azt mondják, hogy a befagyott belvízes területeken a növényeik elpusztulnak. Ezeken a helyeken már biztos, hogy újra kell vetni. ,,Ami jég alá került növény, azzal már nem tudunk mit kezdeni. Bízunk benne, hogy több, olyan csapadék már ne lesz, ami nagyobb vizes területet okozna. Hét, hogy lesz-e fagy. A fagynak valamennyire örülnénk ugye, mert a károsítók valamennyire kipusztulnának” – ezt már Tislerics Antal mezőgazdasági vállalkozó mondta Híradónknak.
Az országban már több mint harmincezer hektáron fedi víz a szántóföldeket. Van ahol már szivattyúznak, de a fagyos idő miatt egyelőre ezeket a munkákat is le kellett állítani.