Gálvölgyi János azon kevesek közé tartozik, aki magyar színészt is szinkronizált már. De adta a hangját Dustin Hoffmanntól, Benny Hillen át, Danny De Vitoig. Pampalini „magyar hangját” pedig ő találta ki. Szállóige volt évekig, hogy: Ó, Donna Klara… A Derrickben pedig az ő hangján szólalt meg magyarul a főnyomozó állandó társa, Harry Klein felügyelő is. De megalázó módon, megalázó pénzért nem hajlandó szinkronizálni, mesélte el az ATV Heti Naplójának.
Legalább negyven magyar színész hangját tudja fejből (persze a sajátján kívül). Kabos Gyulát viszont sosem tudta igazán megtanulni. De Kibédy Ervin, vagy Rátonyi Róbert álmából felverve is megy neki. Ennek a tudásának már egészen fiatalon hasznát látta.
„Még főiskolás voltam, amikor szóltak, hogy menjek a szinkronba. Eléggé meglepődtem, amikor kiderült, hogy Pécsi Sándort kell utószinkronizálnom.”
Bán Róbert 1972-ben rendezte meg a Szerelem jutányos áron című filmet, amelynek egyik főszereplője volt Pécsi Sándor. Az összes jelenetét felvették vele, de a szinkronmunka végét sajnos már nem élte meg a színész. A rendezőnek két választása maradt: vagy kivágja a filmből azokat a jeleneteket, amelyeknek nem volt meg a hangja, vagy felkér valakit arra, hogy kölcsönözze a hangját Pécsi Sándornak. Végül az akkor alig 24 éves Gálvölgyire esett a választás, aki kiválóan oldotta meg a feladatot. Csak az veszi észre, hogy hol beszél ő Pécsi helyett, aki kimondottan erre figyel.
Gálvölgyi János ma már nagyon keveset szinkronizál. Akkor hagyta abba, amikor a műfaj átment művészetből kisiparba.
„Jött egy olyan korszak, amikor azt mondták, hogy a 8. kerületben, a 64. emeleten, a Tóth lakásba becsöngetsz, ott a WC mellett jobbra van egy szoba, ott megállsz reggel nyolckor, és este tízig 2 670 000 tekercset megcsinálsz 4 forint 50 fillérért. Na akkor azt mondtam, hogy én ezt nem tudom megcsinálni, és nem is akarom megcsinálni” – árult el a döntéséhez vezető részleteket Gálvölgyi.