Itthon

Nagy Ervint nem érdekli, ha a kormánymédia karaktergyilkosságot próbál elkövetni ellene

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Magyar Péter előrehozott választásTrumpSzijjártó PéterSzijjártó Péter
Hirdetés
Hirdetés

Az ATV Egyenes Beszéd című műsorában a színész felidézte, hogy gyerekkora óta benne volt az igazság melletti kardoskodás. Úgy érzi, “bennem van valami mélyen gyökerező értelmiségi lelkiismeret”. Példaképként Cserhalmi Györgyöt emelte ki, szerinte ha olyan dolog történik, ami az ember értékrendjével szembe megy, fel kell emelni a szavunkat. Ők, akik reflektorfényben élik az életüket, talán…

Hirdetés

Nagy Ervin azt mondta, nem érdekli, ha a kormánymédia karaktergyilkosságot próbál elkövetni ellene, ez nem fog változtatni a kiállásán. „De nem mondhatom meg embereknek, hogy hogy kell igazságok mellé állni. Sugallhatom”. Lehet presszionálni, kérni, de zsarolva elvárni nem – vallja. „Nagyon jó lett volna, ha minél szélesebb spektrumon tudunk kifejteni hatást a magyar emberekre, hogy álljanak a közoktatás ügye mellé. Ez nem történt meg, elképesztő közönnyel találkoztunk” – mondta el.

Szerinte ha a propaganda segítségével sikerül egy társadalomban azt elérni, hogy “a gyerekem, az unokám jövője nem számít”, és az ő boldogulásukra “tulajdonképpen fittyet hányva otthon maradni”, “akkor mit akarok én más ügyekkel?” 

– fejtegette. Elmondta, hogy ezen el kellett gondolkoznia, hátrébb kellett lépnie és elszámolnia tízig. Meg kell figyelni, mivel lehet elérni sikereket, mert úgy tűnik, nem biztos, hogy célravezető az idealizmusuk – vonta le a következtetéseket.

“Figyelek és nézem a szélcsengőt, hogy megjelenik-e egy olyan politikai platform, ami kurázsiban, kreativitásban valami újat tud hozni” – fogalmazott hozzátéve, hogy ilyet most nem, helyette konformizmust lát.

A Katona József Színház által DK-tagoknak felkínált jegyek körül kialakult botrányhoz fűzve  Nagy Ervin elmondta, hogy az ügyet sokkal jobban felfújták, mint kellett volna, ezt a csoportos kedvezményt ugyanis bárki megkapja, aki betér a színházba. “Én ebben érzek egy politikai játszmát” – mondta a színész. Arra is kitért, hogy amikor a Nemzeti Színházban megtörtént a baleset novemberben a budapesti színházigazgatók mind diszkrétek voltak. 

“Mindenki szolidarított, senki nem kezdett ugrálni, és nem kiáltott bitófáért, hanem csendben volt, mert érezte, hogy ennek az emberi súlya is borzalmasan nagy. És nagyon nehéz lehet vezetőként végignézni, hogy véresen fekszenek a színészeid a lábaid előtt. És senki nem állt bele”.

Vidnyánszky Attila viszont “páros lábbal” szállt bele Máté Gáborba, amikor úgy nyilatkozott, hogy “nagyon rossz irány és megengedhetetlen, amit a Katona József Színház tett azzal, hogy kedvezményeket ajánlott fel a Demokratikus Koalíció tagjainak”. Nagy Ervin Vidnyánszkynak az ezzel kapcsolatos megszólalását “minősíthetetlennek” tartja.

Amikor pedig Vidnyánszky azt mondta, hogy “a színház veszélyes üzem, a színészeknek pedig meg kell tanulniuk egy-egy díszletet használni”, azzal Nagy Ervin szerint az igazgató elárulta a színészét, aki akár meg is halhatott volna. “Deformálódott a jelleme” – mondta Vidnyánszkyról. “Hogy tudja a politika így deformálni a lelkedet, hogy kitalálod, hogy tulajdonképpen a színész volt az óvatlan? Ez vicckifli, már bocsánat” – fejtette ki a véleményét. Nagy Ervin szerint, még ha az igazgató vissza is vonja a lemondását, legalább “ne tolja rá a színészekre” a felelősséget. Hozzátette, hogy ezzel még nincs vége az ügynek, hiszen még lesz egy munkaügyi per, még a rendőrségi nyomozás sem zárult le.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek