Az Index cikke szerint Pressmann azt mondta: a magyar szuverenitásvédelmi törvényjavaslat mellett Moszkva külföldi ügynökökről szóló törvénye enyhének és szelídnek tűnik.
A nagykövet többek között arról is beszélt, hogy Magyarország NATO-tagságát inkább szerződésnek, mint szövetségnek tekinti, de valójában a NATO politikai-katonai szövetség a demokráciák szövetsége, amely közös értékekre épül. Az Egyesült Államok nem azért hajlandó amerikai vért ontani Magyarország védelméért, mert Magyarország teljesíti szűk, szerződéses kötelezettségeit, hanem azért, mert mindketten tagjaik ennek az értékközösségnek.
Pressmann szerint nyilvánvaló, hogy Magyarország figyelmen kívül hagyja a NATO érdekeit, mivel Putyint ölelgeti, és a kormány azzal fenyegetőzik, hogy feltartja az Ukrajnának nyújtott, létfontosságú segélyeket, miközben háborús bűnösök gyilkolják az ukrán férfiakat, nőket és gyerekeket.
A nagykövet azt is kijelentette, országaink nemzeti érdeke, hogy fenntartsák a tartós értékeken, közös érdekeken és a szövetségesek közötti hosszú távú stratégiai kötelezettségvállalásokon alapuló külpolitikát, amely példátlan stratégiai előnyökkel járt.
Korábban antiszemitizmussal vádolta az Orbán-kormányt
Nem ez az első eset, hogy az amerikai nagykövet a magyar kormányt bírálja: mint azt az atv.hu megírta Pressman a 12. Budapesti Zsidó és Izraeli Filmfesztivál megnyitóján arról beszélt, Magyarországon nincsenek biztonságban a zsidók, a kormány „bátorítja” az antiszemitizmust.
A nagykövet ezzel a kormány legújabb plakátkampánya utalt, mint mondta: „egy vigyorgó, Magyarország felett uralkodó zsidó milliárdos látható (rajta), és a plakát arra figyelmeztet, hogy ne hagyjuk, hogy Soros nevessen utoljára”.
Nem sokkal később Kovács Zoltán az X nevű közösségi oldalon reagált az amerikai nagykövet részéről elhangzott vádakra. A Fidesz politikusa úgy fogalmazott: ma Magyarországon a reneszánszát éli a zsidó élet.
„Szemenszedett hazugság” – ezt már Schiffer András mondta az amerikai nagykövet beszédéről. A volt országgyűlési képviselő a Hetek podcast adásában reagált a nagykövet szavaira.
„Az antiszemitizmus sokkal kisebb mértékben van jelen Magyarországon, mint bármely más európai országban. Pont Magyarország esetében felemlegetni az antiszemitizmust, vagy azt, hogy a zsidók nem érezhetik magukat biztonságban, tényszerűen nem igaz,
miközben zsidó vallású vagy származású embereket megkéselnek más európai uniós országban, vagy éppen akár az Amerikai Egyesült Államokban is.
Ez újfent egy vérlázító, szemforgató, képmutató, de az Amerikai Egyesült Államoktól természetesen megszokott magatartás” – fakadt ki a korábbi országgyűlési képviselő.