Itthon

Kiderült, mennyit keres a Mikulás, és milyen képzettsége van

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Szijjártó PéterOrbán Viktor SzerbiaTisza Pártkeleti
Hirdetés
Hirdetés

A mikuláskodás bizony komoly szakma.

Hirdetés

A Mikulással ma már szinte mindenhol össze lehet futni: ott van a plázákban, rénszarvasok nélkül odaér szinte minden településre, céges rendezvényekre, szállodákba. A vállalkozó kedvű apukák, nagypapák és rokonok helyét az elmúlt évtizedben lassan átvették a profi mikulások. De ki öltheti magára az ikonikus piros jelmezt, miről szól egy Mikulás-tanfolyam, és mennyit lehet ezzel a nem hétköznapi munkával keresni?  A Növekedés.hu cikke.

“A szomszéd Béla teszkós jelmeze alól már tavaly is kikandikált a kinyúlt pólója? Öt mondat volt a repertoárja, de azt is csak az orra alatt mormogta? Vagy nagyobb zavarban volt, mint az őt váró kiscsoportosok? Nálunk ez nem fordulhat elő!”

– szerepel a Mikulasjon.hu hirdetésében, pár kattintással később pedig még a ruháját is kiválaszthatjuk a hozzánk érkező Télapónak, ugyanis a Mikulás kétféle öltözékben érkezhet:

Általában jobban kedvelt a hosszú kabátos, ún. “cári” változat, de igény esetén az amerikai mesékből ismert, rövid kabátos, piros nadrágos öltözet is szóba jöhet. Igény esetén a Mikulástól személyre szóló levél is rendelhető, ennek ára: 1500 Ft. 

A bérelhető mikulásokat egyébként több ízben is szabályozzák: többek között fontos kritérium velük szemben, hogy józan életű ember legyen, aki nem alkoholizál, nem dohányzik. Rendezetten, a Szolgálat munkaruhájában jelenjen meg. Fontos előírás, hogy szolgálati helyek közötti közlekedés közben is viseli munkaruházatát és annak kiegészítőit. A szolgálati helytől távolabb parkol le, hogy a gyermekek ne láthassák az érkezését.

Mikulások etikai kódexe 16 pontból áll, még azt is külön hangsúlyozza, hogy a Mikulás számlát állít ki a szolgáltatásról és ügyelve, hogy a gyermekek ne lássák, diszkréten adja át a megrendelőnek. Emellett a munkakör betöltéséhez egyéb készségekkel sem árt rendelkezni.

„Először is kitűnő előadónak kell lenni” – szögezi le  a Növekedés.hu kérdésére Balázs Sándor a Mikulasjon.hu vezetője hozzátéve, éppen ezért számos szinész, ceremóniamester vagy vőfély vállalja ezt az időszakos munkát.

„Akad olyan is, aki valamilyen mesemondó tanfolyamot végzett, én például a Hagyományok Házában jártam a felnőtt magyar népmesemondó tanfolyamra, jelenleg vőfélyként dolgozom” – mutatkozik be Balázs Sándor.

A Növekedés.hu teljes cikkét itt tudja elolvasni.

Hirdetés
Címkék:
Kapcsolódó cikkek