Hirdetés
Itthon

Hollik: semmi közünk ahhoz, hogy az MKB támogatta Le Pent

ATV.hu

Nem akarja a Fidesz, hogy jövőre megtörténhessen, ami a 2022-es választásokon, hogy politikai párt külföldről kap támogatást. Az, hogy az MKB Bank kölcsönt adott Marine Le Pen pártjának, szerinte egy független kereskedelmi bank döntése volt, amihez nem tud hozzászólni.

Hirdetés

Benyújtotta a szuverenitásvédelmi törvénycsomagot a Fidesz, ami azt hivatott megakadályozni, hogy a magyar választási kampányt külföldről érkezett támogatással próbálják befolyásolni – ahogyan az történt 2022-ben, amikor Márki-Zay Péter mozgalma Amerikából kapott anyagi forrásokat.

Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója kérdésre elmondta az ATV Start-ban, hogy amikor a magyar kormány határontúli szervezeteket támogat, az teljesen más, mint ami ellen most felvették a kesztyűt. Ahogyan annak sem tulajdonít különösebb jelentőséget, hogy a magyar MKB Bank adott kölcsönt 2022-ben több millió eurós hitelt Marine Le Pen pártjának az elnöki kampányra, mint mondta, az egy független kereskedelmi bank döntése volt, amire neki nincs ráhatása.

A leendő Szuverenitásvédelmi Hatóságról annyit árult el a kommunikációs igazgató, hogy  a hivatalnak az lesz a kötelessége, hogy a most megalkotandó törvényt betartassa, kockázatelemzéseket készítsen és a gyanús eseteket megvizsgálja. Független hatóság lesz, független elnökkel és szervezettel – tette hozzá Hollik.

Elmondta: attól lesz erős Európa, ha erős, szuverén tagállamokból áll és ott működnek együtt, ahol ez szükséges.

Ez Európa nagy baja

Hollik István az adásban kifejtette, hogy azt látja igazán problémának,  hogy “Brüsszelben bürokraták és senki által nem választott képviselők határozzák meg, hogy merre menjen az Unió ahelyett, hogy az Európai Tanács kapna döntő szerepet, ahol viszont a megválasztott kormányfők vannak”.

A műsorvezetők emlékeztették Hollikot: az Európai Tanács nélkül nem lehet döntést hozni, ott ül a sorokban Orbán Viktor magyar miniszterelnök is, aki meg is szavazza a döntéseket. A kommunikációs igazgató felidézve, hogy az Európai Parlament kezdeményezte a tagállami vétő jelentős korlátozását így felelt: ha nincs vétó, az Európai Tanács szava is sokkal kevesebbet ér.

Hirdetés
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek