A kamerák éjszakai felvételei nem túl jó minőségűek, de így is látszik, ahogy megérkeztek az orvhalászok a hortobágyi tavakhoz. Mivel már korábban is gyakoriak voltak a lopások a területet bekamerázták, és folyamatosan őrzik.
„Így is többmázsányi halat sikerült nekik zsákmányolniuk, csak nem sejtették, hogy a halőr szolgálatunk több kilométerről hőkamerával figyeli őket. igazából, amikor a rajtaütés megtörtént, akkor ebből a négy emberből kettő bemenekült a tóba, egy az erdőbe, egyet sikerült elkapni az őröknek. Őt vissza is tartották megkötözve a rendőrség megérkeztéig” – mesélte a történteket Simon Károly, a Hortobágyi Halgazdaság Zrt. vezérigazgatója.
A bandának a lopáson kívül akár állatkínzás miatt is felelniük kell.
„Nyakzó hálóval fogott halakról van szó, ami egy betiltott módszer. Igazából arról szól a történet, hogy egy sűrű szövésű hálót a víztükör alá kifeszítenek, és ha ahhoz bármilyen hal hozzáér, azonnal belegubancolódik és a kopoltyút ért sérülések miatt elpusztul” – magyarázta Pásztor Róbert, a Hortobágyi Halászati Zrt. termelési igazgatója.
A négy tolvajból már csak egyet keresnek a rendőrök.
Lakator Olivér ügyvéd híradónknak elmondta, amennyiben 500 ezer forint alatt van a kárösszeg, akkor vétségi alakzatról beszélünk, ami két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Amennyiben 500 ezer forint feletti a kár, tehát egy nagyobb értékre elkövetett lopásról van szó, abban az esetben bűntetti alakzat valósul meg, ami három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
A tolvajok a halat elvinni nem tudták, de ettől még azokat nem engedhették vissza a többiek közé a sérüléseik miatt. A négy férfi ellen lopás gyanúja miatt folyik eljárás.