A lap annak járt utána, hogyan befolyásolja ez a döntés a köznyelvben csak szuperkórházként emlegetett beruházás megvalósulását.
„A kormánynak továbbra is eltökélt szándéka a DBC felépítése, azonban a körülmények miatt kénytelen átütemezni a projektet, amely így egy későbbi időpontban valósul meg” – nyilatkozta a lapp megkeresésére a projekt előkészítését irányító Bedros J. Róbert.
A DBC Dél-budai Centrum Projekt Beruházó és Ingatlanfejlesztő Zrt. igazgatóságának elnöke elmondta: mivel a külső kapcsolatokat – úthálózat, közművek – a szuperkórház környezetében várható fejlesztésekhez kell igazítani, a tervezést nem lehet százszázalékosan befejezni. Kijelentette ugyanakkor, hogy a munka nem áll meg, csak máshova helyezik át a fókuszt.
Elmondása szerint a tervezési folyamat a végéhez közeledik, jelenleg a tervellenőrzés zajlik. Emellett a DBC Zrt. párhuzamosan dolgozik a jövőbeni feladat ellátásához szükséges működési szimulációkon. Ezek közé tartozik például a liftek, a műtők kihasználtsága vagy a szállító robotok forgalma, illetve megkezdődik az intézményfejlesztés előkészítése is. A cég jelenleg nyolc munkavállalót foglalkoztat, igazodva a megváltozott feladatmennyiséghez.
Közölte azt is, hogy a DBC Zrt. alapítása óta nyolcmilliárd forintot használt fel, ebben benne vannak az eddig elkészült tervekért kifizetett összegek is. Hozzátette: nyilvánvalóan mindenki arra kíváncsi, hogy mikor tud majd betegeket fogadni a Dél-budai Centrumkórház, de senki nem lát a jövőbe.
„Az ukrajnai háború befejezése meggyorsíthatja a folyamatokat, de majd csak akkor szeretnék új határidőket mondani, amikor már biztosabbat tudunk” – jelentette ki dr. Bedros J. Róbert.