Időelőtti lenne bármit válaszolni a részletekkel kapcsolatban. De azt tudom ígérni, “hogy amint olyan információ képződik, amely már a reptér visszavásárlásával kapcsolatos érdemi tájékoztatást tesz indokolttá”, akkor tájékoztatást adunk róla – válaszolta az ATV kérdésére egy mai, más témában tartott sajtótájékoztatón Szijjártó Péter arra, hogy a magyar állam vételi ajánlatott tett a Budapest Airport többségi, 51 százalékos tulajdonrészének a megvásárlására, és a hírek szerint 2-3 milliárd eurós a vételár. Azt is megkérdeztük, hogy a katari emírrel folytatott augusztus 20-ai tárgyaláson napirenden szerepelt-e, hogy Katar lenne a kisebbségi tulajdonos. Orbán Viktor miniszterelnök ugyanis májusban a Katari Gazdasági Fórumon azt nyilatkozta: érdeklődést tapasztal Katar felől a Budapest Airport irányába, és “örülnénk nekik” – mondta akkor.
Most a sajtótájékoztatón Szijjártó Péter a kérdésünkre megerősítette a Budapest Airport vételi szándékával kapcsolatos hírt: “természetesen van ilyen szándékunk”. A repülőtér visszavásárlásával kapcsolatos tárgyalások folyamatban vannak – mondta.
A külgazdasági és külügyminiszter az ATV kérdésére azt mondta: az, hogy az ország legnagyobb forgalmú nemzetközi repülőtere milyen tulajdonban van, egy stratégiai kérdés, és egyszersmind nemzetgazdasági és nemzetbiztonsági kérdés is.
A Budapest Airport megvásárlásáról részletesen írtunk, arról pedig, hogy az az ATV Híradónak a tulajdonos cég megerősítette, hogy a magyar állam ajánlatot tett a többségi tulajdon megvásárlására itt számoltunk be.
A vételi ár pedig annak fényében kalkulálható, hogy 2021 októberében 4,44 milliárd eurós vételi ajánlattal állt elő a reptér egészére az állami felvásárlási folyamat koordinációjára kijelölt Palkovics László, innovációs és technológiai miniszter, és ez után az ajánlat után már arról érkeztek hírek, hogy a tulajdonosok – a korábbi ellenállást feladva – hajlanak a reptér eladására.