A Facebook-posztban az alsóújlakiak úgy fogalmaztak, hogy az utolsó reménysugárba kapaszkodva próbáltak két hete segíteni a tanárhiányon. Azt kérték, segítsen, akinek van olyan ismerőse, aki esetleg elmenne hozzájuk tanítani. Ám nem sikerült az akció, nem találtak időben tanítót az egy osztályba összevont alsó tagozatos diákok számára.
Az alsóújlaki iskola a hatvanas években készült el, akkor körzeti iskolaként működött. Mára azonban elfogytak a gyerekek, és már az alsósoknak is máshova kell menniük.
Alsóújlak július első vasárnapján megválasztott polgármestere nem kívánt nyilatkozni, szerinte itt már nincs semmi érdekesség. A PDSZ ügyvivője azt mondta, az alsóújlaki eset is azt igazolja, hogy komoly problémák vannak a pedagógusok létszámát tekintve.
„Azért nem jelentkeznek sok esetben, mert nem akarják bevállalni a státusztörvénnyel történő foglalkoztatást, számukra nem vonzó ez a munkakörülmény. Egyébként pedig, ha úgy dönt a tankerületi központ, hogy megszünteti az iskolát a naptári év közben, főleg szeptemberben, akkor az is felmerül, hogy jogsértést követ el”
– mondta az ATV Híradó stábjának Nagy Erzsébet, aki hozzátette, hogy az ilyen iskolai átszervezéseknek az összes hátrányát a diákok szenvedik meg. Amíg eddig pár perc alatt besétáltak az iskolába, addig most akár egy órával korábban kell a busszal elindulniuk, hogy beérjenek az új iskolájukba.