Itthon

Sokkoló számadatok, idén már több mint 80 ember fulladt vízbe Magyarországon

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
időjárásNATOBrüsszelMagyar Péter
Hirdetés
Hirdetés

Augusztus elsejéig 81 ember fulladt vízbe, tavaly ez a szám ilyenkor még csak 62 volt - derült ki az Országos Rendőr-főkapitányság pénteki sajtótájékoztatóján. Egy vízirendőr szerint számos tragédia elkerülhető lenne, ha az emberek tudatosabban és felelősségteljesen használnák például a szabad vizeket - hangzott el az ATV Híradó beszámolójában.

Hirdetés

Minden nyáron rengetegen kajakoznak és kenuznak a Szigetköz 800 kilométeres vízi útján. Pár nappal ezelőtt a közelben, Dunaszigetnél fulladt a vízbe egy 47 éves kenus.

Az Országos Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint idén már 81-en fulladtak vízbe, míg ez a szám tavaly ilyenkor még 62 volt.

„A Tiszai Vízi Rendészeti Rendőrkapitányság 134 mentésből nyolc esetben közvetlen életveszélyből mentett ki embereket. A dunai 114 mentést hajtott végre, ahol 24 esetben volt közvetlen életveszély elhárítása. Míg a Balatonon 114 esetből, 233 embert tudtak kimenteni”

– mondta Varga Balázs rendőr alezredes.

Az ORFK Bűnmegelőzési Osztály munkatársa a szabad vizek veszélyeiről és az egyéni felelősség fontosságáról is beszélt a pénteki sajtótájékoztatón. Úgy fogalmazott, hogy aki gyengén úszik, az ne menjen mély vízbe. Bár elmondása szerint ez evidensnek tűnik, mégis évről-évre előfordul. Hozzátette, a kis gyermekeket, akik nem tudnak úszni, azokat csak közvetlen szülői felügyelettel engedjék vízbe, és az is fontos, hogy szeszes italt fogyasztva életveszélyes vízbe menni.

Tóth Csaba 25 éve dolgozik vízirendőrként. Legfontosabb feladatának az életmentést tartja, azt mondja nyáron napi szinten bajba kerül valaki.

„A Római-parton egy fürdőző anyuka a két kisfiával bement a vízbe, és a pici gyermek, valamint a tizenéves testvére elsodródott, őket kellett kimenteni” – mondta, és hozzátette: vannak nehezen feldolgozható, megrázó esetek is, így emlékszik például arra a végstádiumú idős emberre, aki a Dunába vetette magát.

„Látszott rajta, hogy nem akart élni és azt mondta, hogy engedjük el, ne húzzuk, ne emeljük ki, nem akar élni, mert halálos beteg. Nálunk azonban ilyen nincs, én nem vagyok Isten, nem dönthetek sorsokról. Nekem az a feladatom, hogy életben tartsam. Ez megrázott, de akkor is ki kellett szednünk, átadtuk a mentősöknek és szerencsére nem történt baja”

– idézte fel a megrázó történetet Tóth Csaba törzszászlós-szolgálatparancsnok.

Idén 57 rendőr kapott kitüntetést azért, mert életet mentett.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek