A hatalmas forróság ellenére több ezren vesznek részt az idei, 28. Pride felvonuláson. A menethez az Andrássy úton, az Oktogonnál vagy a Teréz körúton lehet a nyitott kapuknál, a műsor pedig este nyolcig tart, amihez szintén lehet majd csatlakozni. A felvonuláson kint van több politikai párt, Steiner Kristóf, Pankotai Lili és David Pressman amerikai nagykövet is.
Nemrég az Egyesült Államokon kívül 37 ország budapesti nagykövetsége és majdnem egy tucatnyi kulturális intézet írta alá azt a közös nyilatkozatot, amelyben kijelentik: aggasztónak tartják azokat a magyar jogszabályokat, amelyek hozzájárulnak az LMBTQI+-közösség megbélyegzéséhez. Nyugati államok mellett az aláíró országok között szerepel Bulgária, Észak-Macedónia, Koszovó, Montenegró, Románia, Szlovákia, Szlovénia és Ukrajna nagykövetsége is.
„A tegnap, közel 40 ország által kiadott közlemény egy figyelemreméltóan erős állásfoglalás, és egy félreérthetetlen jelzése az aggodalomnak. A közös nyilatkozatot az Európai unió minden egyes tagországa aláírta, Lengyelországot kivéve, és minden szomszédos ország is, kivéve Szerbiát. Ez is jól mutatja, hogy ez nem egy Nyugat-keleti szembenállás, ez a magyar valóság, ami aggasztja a kormányokat a világ minden táján”
– nyilatkozta Pressman az ATV Híradó munkatársainak. Az amerikai nagykövet a a svéd NATO csatlakozással kapcsolatban úgy nyilatkozott: „a vilniusi NATO-csúcs kifejezetten sikeres volt, köszönhetően Biden elnök vezetésének és a szövetségeseinknek. Már nagyon várjuk, hogy a NATO tagjaként üdvözöljük Svédországot, és erre hamarosan sor kerülhet”.
A politikus a magyar kormánnyal való viszonyáról úgy nyilatkozott, hogy jelenleg egy nagyon dinamikus időszak zajlik a magyar-amerikai kapcsolatokban, amelynek a fontosságát az Egyesült Államok határozottan érzi, de bizonyára így van vele a magyar kormány is. ,,Kölcsönös párbeszédet folyatunk a vitás kérdésekben és pragmatikus válaszokat keresünk ezekre a problémákra. Ez egy kifejezetten embertpróbáló időszak, sok minden történik a régióban és a világban, és fontos, hogy szövetségesként és partnerekként dolgozzunk együtt ezeknek a problémáknak a megoldásán, ne pedig egymással szemben” – fogalmazott a nagykövet.