Az Integritás Hatóság elnöke azt gondolja, hogy olyan munkát végez, és olyan ügyeket vizsgál a Hatóság, ahol reális a fenyegetettség, ezért van szüksége testőrökre.
„Biztosítási kötvényt sem háztűz után jó venni, hanem előtte”– fogalmazott Biró Ferenc.
A műsorvezető felvetését, hogy az Integritási Hatóság miért közbeszerzési eljárás nélkül bérel nettó 440 ezer forintért egy autót, Biró azzal magyarázta, hogy az összeg még nem közbeszerzésköteles, és nem hiszi, hogy ennél olcsóbban lehetne ma bérelni. Hangsúlyozta, hogy a saját döntéseit tiszta lelkiismerettel tudja vállalni, és úgy véli, ezek kereskedelmileg, emberileg és szakmailag is jó döntések.
Szerinte aki épített már céget, az tudja, hogy az első negyedév nem egy sétagalopp, neki körülbelül napi 400 döntést kellett meghoznia abban az időben. A két alelnökkel együtt kellett összerakniuk egy olyan csapatot, amelyik feszes ütemtervben magas minőségben tudja ellátni azokat a feladatokat, amelyeket Magyarország vállalt a kondicionalitási eljárás során. Úgy véli, a mérföldköveket többek között az általa meghozott döntéseknek köszönhetően tudta teljesíteni a Hatóság.
„Szerintem az integritás pont ott kezdődik, hogy amikor ezeket a döntéseket meghoztam, annak tudatában hoztam meg, hogy egy ponton erről engem meg fognak kérdezni, és felvállalom”– mondta.
A kormány mennyire együttműködő a munkájuk során?
Arról is beszélt, hogy sok segítséget kaptak az intézményrendszertől az elmúlt hónapokban, azonban vannak dolgok, amik nehézkesen érnek oda hozzájuk, és vannak kevésbé jól használható adatok.
„Nem érzem azt, hogy a munkánk akadályozva lenne. Azt érzem, hogy egy ekkora rendszer nehezen mozdul”– összegzett Biró.