Itthon

Tüntetők jelentek meg a Fővárosi Törvényszék épülete előtt: a végrehajtói maffia felszámolását követelték

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Magyar Péter előrehozott választásTrumpSzijjártó PéterSzijjártó Péter
Hirdetés
Hirdetés

A kilakoltatott Bíró Ica is csatlakozott a tüntetőkhöz. 

Hirdetés

Kedd délután a Fővárosi Törvényszék Markó utcai épülete előtt jelent meg maroknyi tüntető, hogy igazságot követeljen a végrehajtások áldozatainak. Az eseményt a Szikra Mozgalom szervezte, és közvetlenül azután került rá sor, hogy reggel folytatódott a bíróságon Schadl György és Völner Pál büntetőpere. A 24.hu cikke szerint elsősorban pártaktivisták, politikusok, illetve újságírók demonstráltak. 

A mozgalom szerint itt az ideje, hogy miközben a törvényszéken kirakatper zajlik, az utcán végre valóban igazságot követeljenek a végrehajtói maffia áldozatainak. Ugyanis – közölték – az állam feladata az lenne, hogy azokat segítse, akik bajba jutnak, nem azokat, akik mások kisemmizésén gazdagszanak meg. A tüntetők úgy vélik, hogy a végrehajtói maffia ügye túlmutat a Schadl-Völner-tárgyaláson. Szerintük a tüntetés az első lépés a végrehajtói maffia felszámolása, valamint egy tisztességes, emberséges, igazságos és átlátható végrehajtási rendszer felé.

A lap beszámolója szerint felszólalt Jámbor András, a Szikra Mozgalom országgyűlési képviselője, Bakos Bernadett, az LMP országgyűlési képviselője, Szepesházi Péter volt bíró, jogász, Berki Sándor, a Párbeszéd országgyűlési képviselője, valamint a kilakoltatott Bíró Ica is.

Az eseményen elhangzott, új végrehajtási törvényt kell létrehozni, ezért tíz fontos pontot soroltak fel, amit el szeretnének érni, ezek az alábbiak:

  • a végrehajtási rendszer államosítása,
  • a végrehajtás alóli mentes munkabérrész növelése,
  • közvetlen banki és végrehajtói felelősség a végrehajtás alól mentes juttatások levonása esetén
  • jogorvoslati rendszer reformja,
  • fokozott tájékoztatási és együttműködési kötelezettség,
  • végrehajtási különbíróságok létrehozása,
  • az objektív elévülés intézményének bevezetése.
  • Végrehajtások Országos Elektronikus Nyilvántartásának létrehozása (ügyfélkapus lekérdezés az adós és végrehajtás-történetre),
  • alanyi jogon járó ingyenes állami jogi segítségnyújtás biztosítása,
  • a magáncsőd intézményének reformja a szlovák-minta alapján.
     

A mozgalom alapítója szerint az elmúlt 30 év ügyeit át kellene nézni, és ahol törvénytelenség történt, ott az államnak kártérítést kellene fizetnie. 

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek