A Belügyminisztérium válasza szerint a gyógypedagógus oklevelek kibocsátásával kapcsolatban nem minősülnek adatkezelőnek, tehát ezzel kapcsolatban nem tudnak választ adni. Az SNI-s tanulókra vonatkozó kérdésre a KSH egy linkjét mellékelték a levélhez.
A gyógypedagógusok foglalkoztatásával kapcsolatban azt válaszolták, hogy jelenleg 10.094 gyógypedagógust foglalkoztatnak fő munkaviszony keretében a köznevelési intézményekben. A Belügyminisztérium válaszában elküldte egy táblázatban az egy sajátos nevelési igényű gyerekre jutó gyógypedagógust. Az adatok alapján ez
Bács-Kiskun vármegyében 0,09 fő
- Baranya vármegyében 0,09 fő
- Békés vármegyében 0,08 fő
- Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében 0,12 fő
- Budapesten 0,21 fő
- Csongrád-Csanád vármegyében 0,10 fő
- Fejér vármegyében 0,12 fő
- Győr-Moson-Sopron vármegyében 0,11 fő
- Hajdú-Bihar vármegyében 0,13 fő
- Heves vármegyében 0,10 fő
- Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében 0,11 fő
- Komárom-Esztergom vármegyében 0,14 fő
- Nógrád vármegyében 0,11 fő
- Pest vármegyében 0,12 fő
- Somogy vármegyében 0,11 fő
- Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében 0,11 fő
- Tolna vármegyében 0,13 fő
- Vas vármegyében 0,10 fő
- Veszprémben 0,10 fő
- Zala vármegyében 0,10 fő
jut egy sajátos nevelési igényű gyermekre. A számok alapján tehát a helyzet nagyjából egyenlő mindenhol, a legnagyobb különbség Bács-Kiskun vármegye és Budapest között van. A Belügyminisztérium válaszából azonban kiderül, hogy sehol sem jut egy egész ember egy sajátos nevelési igényű gyermekre. A betöltetlen állásokkal kapcsolatban azt a választ adta a Belügyminisztérium, hogy a köznevelés nem álláshely alapon működik, hanem feladatfinanszírozás szerint, emiatt a betöltetlen státuszokra vonatkozóan sincsenek adatok.