Itthon

Áll a bál Szekszárdon: nem hajlandó megválni posztjától a polgármester, pedig megállapították az összeférhetetlenséget

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
TrumpSzijjártó PéterSzijjártó PéterOrbán Viktor Szerbia
Hirdetés
Hirdetés

Hiába állapította meg Szekszárd közgyűlése a város első emberének összeférhetetlenségét, a polgármester nem kíván megválni a posztjától. Sőt jogi úton támadná meg a döntést. Egyes vélemények szerint Szekszárd már legalább harmincmilliárd forinttól esett el mióta rendezetlenek a körülmények. Az ATV Híradó riportja.

Hirdetés

Kormánypárti és ellenzéki képviselők együtt szavaztak arról a határozatról, mely szerint a polgármester összeférhetetlenség miatt nem töltheti be a pozícióját. Ez elvileg pénteken hatályba lépett, de aznap a városvezető bement a hivatalába és ott közölte, hogy megtámadja a döntést. Igényt tart a fizetésére, a szolgálati autóra, telefonra.

„Úgy gondolom, hogy a bérszámfejtés a hó végével történik, szerintem a 25-ével. Az én olvasatomban 25-ével a munkaviszonya és ezzel együtt a bérezése megszűnt. Az autót természetesen vissza kell venni tőle, de ennek a pontos dátumát nem tudom, mikor lesz” – mondta Máté Péter, a szekszárdi önkormányzat fideszes frakcióvezetője. 

A közgyűlés arról is döntött, hogy a polgármester munkáját egy még meg nem nevezett ügyvivő polgármester veszi át. Bomba Gábor szerint azzal nincs baj, hogy Ács Rezső bejár a városházára, hiszen a felmondását is kell intéznie. Azt nem tudja, miért ragaszkodik évek óta a funkciójához, melyet nem tud ellátni. Az Éljen Szekszárd frakcióvezetője szerint a polgármestertől kellene megkérdezni ezt. „Nem lehet vele kommunikálni, sem írásban, sem szóban. Sosem tudtuk meg, hogy aki válaszolt nekünk, az ki volt, ezért nem tudjuk, hogy miért ragaszkodik ennyire a székéhez. Lehet, hogy valami van van a füle mögött” – jegyezte meg. 

A városban a 2019-es választásokon még az ellenzék volt többségben, de a polgármestert a kormánypárt színeiből választották. Később az egyik képviselő kilépett a többségi frakcióból és a polgármester is súlyos beteg lett, ami miatt az üléseken nem vett részt. A városban patthelyzet alakult ki, ami nehezítette a döntéseket.

„Az elmúlt években közel harminc milliárd forinttól esett el olyan megítélt támogatásoktól, amelyeket nem volt képes felhasználni. Sem a Modern Városok Programja, sem az UBS fejlesztések. Szinte semmilyen épkézláb eredményt nem lehet felmutatni, az összes megyei jogú város közül az utolsó helyen szereplünk” – fogalmazott híradónknak Harangozó Tamás, az MSZP országgyűlési képviselője.

Azt, hogy mi lesz a város vezetőjének a sorsa egyelőre senki sem tudja. A képviselők szerint a döntésük hatályba lépését nem befolyásolja, hogy azt a polgármester jogi útra tereli vagy sem.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek