A závodi pihenő közelében történt közlekedési baleset pontos okait és körülményeit vizsgálják. A büntetőeljárás szakasza miatt semmilyen információval nem szolgálhatunk. Az ügyben általános veszélyeztetés vétsége miatt indult büntetőeljárás – közölte Jana Simunkova, a Kommunikációs és Megelőzési Főosztály Regionális Rendőrségi Igazgatóság szóvivője.
Ahogyan arról korábban beszámoltunk, a balesetben egy ember meghalt, 37-en könnyebben, 21-en súlyosan sérültek, őket a szakolcai, a nagyszombati, a malackai, illetve három pozsonyi kórházban ápolják.
„Nagyon nagy kihívás, és nehéz feladat volt a szlovákiai mentőszolgálatok számára ez a baleset. 12 mentőautót és három helikoptert küldtünk a helyszínre segíteni – közölte Alena Krčová, a szlovák mentőszolgálat szóvivője.
„A sérülések, zúzódások a fejemen, ott 8 öltés van, törés, válltörés, orrtörés, úgyhogy kezem zsibbad. Én a hátsó ajtónál ültem és arra eszméltem egyébként hogy folyik a vér az arcomon vagy valami ami, és úgy szedtek ki, és akkor kivittek, és mentősök jöttek, és akkor én nem is sokára már itt találtam magam a kórházban”
– mondta az egyik utas.
„12 sérültet vittek a pozsonyi egyetemi kórházba. Hárman súlyos állapotban, lélegeztetőgépen vannak. Az egyik súlyos állapotban lévő páciens arcműtéten esett át, és a mellkasát is műtötték, ő tényleg nagyon rossz állapotban van, a másik két súlyos állapotban lévő beteg pedig különböző törésekkel érkezett hozzánk”
– számolt be Eva Kliská, a pozsonyi Egyetemi Kórház szóvivője.
A 12 betegből kettő kérte, hogy kezelésüket Magyarországon folytassák, ők nemsokára hazajöhetnek. Az utasok közül 18-an még hétfőn este visszajöttek Magyarországra. Kedden hajnalban pedig megérkeztek az első sérültek a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórházba.
Az intézmény közleménye szerint eddig négy főt szállítottak hozzájuk. Közülük egy könnyebb sérült, három fő nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. Életveszélyben egyikük sincs, állapotuk stabil, ellátásuk megkezdődött.
„Több mint 10 fő martinkertvárosi nyugdíjas klub tag volt, és mind sérültek. Könnyebb, és súlyosabb sérültek is vannak”
– mondta Cseléné Figula Edina, miskolci önkormányzati képviselő.
Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkára kedd délutáni sajtótájékoztatóján közölte, magyar diplomaták folyamatosan jelen vannak azokban a kórházakban ahol magyarokat látnak el, és hozzájuk csatlakozott hat szakápoló, akik Magyarországról utaztak ki.
„Nem fordulhat az elő, hogy egy magyar sérült ráadásul idős emberekről van szó, nem tud kihez szólni az anyanyelvén, nem tudja megértetni magát egy idegen országban”
– jelentette ki Menczer, aki hozzátette: a Magyar Országos Mentőszolgálat is felajánlotta segítségét.