2006 őszén bevadult tüntetők csaptak össze a a Magyar Televízió ostrománál, több autó lángolt és kiégett. Molotov-koktéllal felgyújtották az egykori SZDSZ-székházat, valamint az MSZP irodát, valamint Hiller István akkori oktatási miniszter házánál is támadás történt.
A demonstrációk emblematikus figurája a 2000-es években Budaházy György és az általa alapított Hunnia mozgalom tagjai voltak. Az ítélet szerint erőszakos eszközökkel próbálták megváltoztatni a kormány politikáját. Budaházy még 2016-ban azt nyilatkozta az ATV-nek, hogy koncepciós elemekkel terhelt eljárás folyik ellene.
„2008. februárjában lehetett látni a nyomozati anyagban, hogy már akkor utaztak arra, hogy ennek én legyek a kikiáltott főkolomposa”
– mondta akkor Budaházy, akit elsőfokon 17 év börtönre ítéltek, amit másodfokon a bíróság hat év fegyházra mérsékelt idén márciusban. A többi vádlott büntetését szintén csökkentették. Novák Katalin köztársasági elnök decemberben kegyelmet adott a Budaházy–Hunnia-ügy hét vádlottjának . Budaházy azóta a Váci fegyházban van – hangzott el az ATV Híradójában.
Azonban Novák Előd, a Mi Hazánk képviselője igazságtalannak tartja az ítéletet. Most Varga Judithoz fordult, hogy meglátogathassa a börtönben Budaházyt, amit a kormány szigorítása óta nem tehet meg.
„Először is szeretnénk, ha már az igazságügyi miniszter asszony a jelek szerint és a kérdésemet kikerülve nem kívánja meglátogatni Budaházy Györgyöt és fegyházban sínylődő társait a börtönkörülményekről tájékozódván szeretnénk, hogyha legalább nekünk biztosítanák ezt a lehetőséget”
– nyilatkozta a képviselő.
Az ítélet szerint az egyetlen sérült a vascsövekkel véresre vert Csintalan Sándor, akkori televíziós műsorvezető volt. A történtek után 17 évvel Híradónk stábjának úgy fogalmazott, olyan régóta húzódik az ügy, hogy a közvélemény már nem tudja, miről szól a történet, a bűnösök lassan hősökké válnak.
„Laikus közvélemény szerint is, lassan lassan hősökké vállnak, hovatovább Budaházy Robin Hhood, holott noha ez az összevetés is szokott születni, emberéletben nem esett kár, de ez nem rajtuk múlott”
– hangsúlyozta Csintalan.
A témával kapcsolatban a Híradó megkereste az Igazságügyi Minisztériumot is, válaszukban úgy fogalmaztak, hogy a kormány tagjai – így az igazságügyért felelős miniszter is – minden hasonló ügyben a feladatukat és hatáskörüket kijelölő jogszabályok szerint járnak el. A büntetés-végrehajtás azonban nem tartozik az Igazságügyi Minisztérium hatáskörébe.