Itthon

“Barátságtalan országgá” minősítette Moszkva Magyarországot – Szijjártó Pétert megkérdeztük erről

Csuhaj Ildikó
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Magyar Péter előrehozott választásTrumpSzijjártó PéterSzijjártó Péter
Hirdetés
Hirdetés

“Dacára annak, hogy mi ezen a listán vagyunk, például az energetikai együttműködésünk teljesen zökkenőmentesen, korrekt módon zajlik”. Semmi új nincsen ebben - jelentette ki az ATV kérdésére Szijjártó Péter a TÁSZ energetikai miniszteri találkozóján, miután orosz részről tavaly márciusban “barátságtalan országnak” minősítették Magyarországot, és ez így is marad az orosz nagykövet nyilatkozata szerint. 

Hirdetés

“Dacára annak, hogy mi ezen a listán vagyunk, például az energetikai együttműködésünk teljesen zökkenőmentesen, korrekt módon zajlik. Ezt megerősítettük a keddi napon is, amikor Oroszország energiaügyekért felelős miniszterelnök-helyettesével beszéltünk telefonon” – az ATV érdeklődésére így reagált a Türk Államok energetikai minisztereinek találkozóját követő sajtótájékoztatón Szijjártó Péter arra, hogy Jevgenyij Sztanyiszlavov, Oroszország magyarországi nagykövete a RIA Novosztyi orosz állami hírügynökségnek azt nyilatkozta: „Magyarország a szankciókhoz való csatlakozása miatt Oroszországgal szemben barátságtalan országnak minősül, amivel szemben a megtorló intézkedéseinket lehet alkalmazni, de a párbeszéd csatornái továbbra is nyitva állnak”.

A külgazdasági és külügyminiszter munkatársunk kérdésére a sajtótájékoztatón azt is hangsúlyozta: lehet, hogy ez most újdonságként hat, de az orosz kormány, illetve elnöki adminisztráció már jó sok hónappal ezelőtt kiadta a barátságtalan országok listáját és azon valamennyi európai uniós tagország rajta volt. 

“Semmi új nincsen” e téren – mondta Szijjártó Péter, amikor megkérdeztük, hogy milyen negatív következménnyel járhat Magyarország számára, hogy orosz részről “barátságtalan országnak” minősítettek minket.

Moszkva 2022 márciusában jóváhagyta az Oroszországgal szemben “barátságtalan országok” listáját, és ezen Magyarország is szerepel.

A budapesti orosz nagykövet szerint Magyarország pragmatikus álláspontot képvisel, amit még az EU- és NATO-szövetségesek nyomására sem fog feladni. Sztanyiszlavov úgy látja, hogy a szankciók egyre negatívabb hatással vannak az Oroszország és Magyarország közötti együttműködés minden területére, beleértve a gazdaságot, a politikát, a kultúrát és az emberi kapcsolatokat – szemlézte a 444.hu a nagykövet nyilatkozatát. 

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek