A letenyei bölcsődét egy alapítvány működteti, mellyel az önkormányzat kötött szerződést. Ide 16 kisgyerek járhat jelenleg, sokan viszont nem jutottak be.
„Túljelentkezés van, olyannyira, hogy az önkormányzat a helyreállítási alaphoz benyújtott egy pályázatot egy teljesen új bölcsőde megépítésére, ez egy 14 férőhelyes bölcsőde lenne” – mondta híradónknak Farkas Szilárd, Letenye polgármestere.
Nógrádban sem jobb a helyzet. Sóshartyánban a bölcsőde 12 férőhelye betelt, az összes igényt itt sem tudják teljesíteni. Gondolkodnak új csoport indításán, de azt is mérlegelniük kell, hogy milyen forrásból tudnák működtetni. Tóth Gabriella polgármester azt mondta, csak egy külön épületben tudnának létrehozni új csoportot, ahhoz azonban száz százalékos uniós forrás kellene.
2019. szeptemberében indulhatott mini bölcsődei csoport Hajdúbagoson. Tavaly egy pályázatnak köszönhetően még egy csoportot sikerült indítaniuk, így összesen 14 kisgyerek járhat most bölcsibe. Itt is vannak várakozók.
„Úgy tudom, hogy három gyermek várakozik most perpillanat, de ez naponta változik, jön egy új információ és lesznek négyen vagy öten. Nagyon örülünk neki, hogy ez a két minibölcsődei csoport létrejöhetett, mert nagyon sok szülőn segítünk” – ezt már a Hajdúbagosi Bölcsőde intézményvezetője, Szűcs Lászlóné mondta híradónknak.
Az ország bölcsődéinek jelentős többsége üzemel teltházzal, és szinte mindenhol vannak várakozók. A szakemberek szerint egyre több szülő menne vissza dolgozni, de csak akkor, ha kisgyerekét megfelelően el tudja helyezni. A tapasztalatok azt mutatják, hogy pillanatok alatt fogynak el a legújabb férőhelyek is.