Itthon

Megszólalt Novák Katalin a svéd és a finn NATO-csatlakozásról

Csuhaj Ildikó
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Szijjártó PéterOrbán Viktor SzerbiaTisza Pártkeleti
Hirdetés
Hirdetés

Az én álláspontom egyértelmű: a jelenlegi helyzetben Svédország és Finnország NATO-csatlakozása indokolt. Bízom az Országgyűlés mielőbbi bölcs döntésében! - írja a köztársasági elnök.

Hirdetés

“Az Országgyűlés ma kezdi tárgyalni Svédország és Finnország NATO-csatlakozását. Vannak, akik úgy gondolják, hogy ez egy könnyen eldönthető, technikai kérdés. Ez nem így van” – posztolta Novák Katalin a Facebook-oldalán.

A köztársasági elnök szerint “összetett döntésről van szó, súlyos következményekkel, így alaposan meg kell fontolni”.

Az én álláspontom egyértelmű: a jelenlegi helyzetben Svédország és Finnország NATO-csatlakozása indokolt. Bízom az Országgyűlés mielőbbi bölcs döntésében! – hangsúlyozza Novák Katalin.

Az elmúlt napokban többször is írtunk a svéd és finn NATO-csatlakozás kérdéséről. Különösen miután kiderült: a fideszes, KDNP-s képviselők “nem túl lelkesek”, jóllehet a miniszterelnök a támogatást kérte a kormánypárti frakcióktól.

Gulyás Gergely kancelláriaminiszter szavaiból is az derült ki, hogy végül a parlamenti szavazáson támogatni fogja, de parlamenti delegáció indul

Stokholmba és Helsinkibe, hogy a svéd és finn képviselőkkel tárgyaljanak.

Orbán Viktor péntek reggel keményen fogalmazott, azt mondta:  “azért váltsunk már pár szót ezekkel a derék finnekkel, és svédekkel. Mert az mégsem járja, hogy gátlástalan hazugságokat terjesztenek rólunk, a magyar jogállamiságról és demokráciáról, az itt folyó életről”.

A miniszterelnök azt is hozzátette: “Ne rugdossanak már bennünket, ha közben idejönnek és azt kérik, hogy vegyük fel őket” – jelentette ki Orbán Viktor és végül felhívta a figyelmet a kölcsönös tiszteletre.

Ma reggel ebben a cikkünkben írtunk arról, hogy kezdődik az egyezmények parlamenti vitája. Már csak Magyarország és Törökország nem ratifikálta az egyezményeket.

A Mi Hazánk a szavazás elhalasztását indítványozza, de Gulyás Gergely a szombati Kormányinfón jelezte, hogy a svéd és a finn NATO-csatlakozás tárgyalása a rendes parlamenti menetrend szerint folyik majd – attól függetlenül, hogy a magyar parlamenti delegáció tárgyal a svéd és a finn parlamenti képviselőkkel. 

Hirdetés
Címkék:
Kapcsolódó cikkek