Itthon

Szakértő: A letétbe helyezett felmondásnak nincs jogi következménye

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
választás, fidesz2025Karácsony Gergelyidőjárás
Hirdetés
Hirdetés

Továbbra sem lehet tudni, hogy hány orvos helyezte letétbe felmondását az Orvosi Kamara múlt heti, rendkívüli közgyűlését követően. A letétbe helyezett felmondásnak egyébként nincs jogi következménye. Az általunk megkérdezett jogász azt mondta: egy felmondás akkor lehet érvényes, ha tartalmaz időpontot és egyértelmű szándékot a szerződés megszüntetésére. Az ATV Híradó riportja. 

orvos
Hirdetés

Van elég orvos idehaza, a rendszer szorul átalakításra. A többi között erről beszélt az egészségügyi államtitkár a Népszavának. Takács Péter már az Orvosi Kamara múlt heti közgyűlése után is azt hangsúlyozta, hogy konfliktusuk nem az orvosokkal, hanem a köztestület vezetőivel van. Arra kérte az orvosokat, hogy ne üljenek fel a szlogenszerű mottóknak.

,,A tényeket vegyék alapul, a tényekből tájékozódjanak, van kettő évnyi tapasztalat, ami alátámasztja azt, hogy ez a kormányzat megbecsüli őket, megbecsüli a munkájukat, és ugyanígy megbecsüli a szakdolgozókat is” – mondta Takács Péter államtitkár. Híradónknak nyilatkozó háziorvos azt mondta: egyelőre kivár, de ha csökkennének a bevételei, nem habozna. 

Ha ellehetetlenülne a munkám, és aránytalanul megnőnének a költségeim, akkor és csökkennének a bevételeim, akkor valamit lépni kell, de egyelőre még nem gondolkodok ebben, most ebben a pillanatban

– fogalmazott az orvos. Egy hete azt mondta ki az Orvosi Kamara rendkívüli közgyűlése, hogy Magyarországon az emberek sokkal rosszabb állapotban vannak és korábban halnak meg, mint az európai átlag. Az átalakítást célzó eddigi törvények pedig szerintük az állami egészségügy további leépüléséhez vezetnek. Ezért elfogadták az orvosok, hogy letétbe helyezik szerződésük felmondását.

Letétbe helyezett felmondást ugyanakkor nem ismer a jog. A munkajogász Pál Lajos szerint a felmondás olyan fontos nyilatkozat az egyik szerződő fél részéről, hogy azt közölni kell. Igaz, ezt képviselő útján is meg lehet tenni.

Ez egy olyan fontos, lényeges akaratnyilatkozata az egyik szerződő félnek, hogy azt például biankó vagy dátum nélküli felmondással én nem tudom elképzelni. Ezt a joghatást, vagyis a munkaviszony megszűnését csak úgy képes kiváltani, ha ezt közlik

– magyarázta Pál Lajos munkajogász. A háziorvosi ügyelet átszervezése kapcsán nyilvánosságra került egy levél Hajdú-Bihar vármegyéből. Ebben debreceni orvosok kérnek segítséget az üres napok betöltéséhez az ügyeletet egy hete biztosító mentőszolgálattól. Balmazújvárosban és Püspökladányban fél hónapnál is több időre várnak helyettesítést. Kérdés, hogy erre van-e megoldása a mentőszolgálatnak: Győrfi Pál szerint van, a mentők szóvivője szerint ugyanis az ellátás zökkenőmentes.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek