Két és fél hetes téli szünet után hétfőn ismét becsöngettek az iskolákban. Kivéve a szentgotthárdi Arany János Általános Iskolát, ahol a harmincöt fős tantestület huszonkilenc tanára nem vette fel a munkát. Az iskolaigazgató három napos rendkívüli tanítási szünetet rendelt el.
Komoly változásokat szeretnénk az oktatásban, minőségi oktatást, minőségi bérekkel, mert szerintük, ami ma jelenleg zajlik, az a pedagógusok megaláztatása. A pedagógusok elmondták, hogy a szülők jól fogadták, illetve aszülői munkaközösség biztosította őket a támogatásukról.
A HVG értesülései szerint hétfő reggelre szülők dekorálták ki és zárták le jelképesen az Észak-Pesti Tankerületi Központ XVI. kerületi épületét. Stábunk délelőtt ért ki a helyszínre, addigra már semmi nyoma nem volt a szülői akciónak.
Közben a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke azt mondta: több gyerek és dolgozó is fázott az első tanítási napon, mert a téli szünet alatt kihűltek az épületek. Volt, ahol 17 fokot mértek.
„Vas megyéből kaptunk hírt, hogy a szülők letelefonáltak az iskolába, hogy elég meleg van-e, nem volt, nem vitték a gyerekeket iskolába. A pedagógusok pedig forró teát főztek és pokrócokba takarózva várták azt, hogy egyszer majd csak jobb lesz a hőmérséklet, de Miskolc környékéről az egyik kistelepülésről is jött egy hír, illetve még mindig Vas megyében egy kis településen még mindig problémák vannak a fűtéssel” – árulta el Szabó Zsuzsa a PSZ elnöke.
A Szülői Összefogás Közösségéhez is több hasonló panasz futott be – jelentette ki Burai Vera, aki szerint egyre több szülő látja az oktatási rendszer hibáit.
„Nem huszonegyedik századi kompetenciák elsajátításáról szól az iskola, nincsenek fejlesztők, nincsenek pedagógusok, tényleg azok a szereplők, akik még ott vannak és tartják a frontot, ők viszont annyira nagyon fáradtak és leterheltek, hogy ez egyre nehezebben kivitelezhető minden” – mondta.
Az oktatás miatti tiltakozó akciók egy évvel ezelőtt, egy kétórás figyelmeztető sztrájkkal indultak. A megmozdulások azóta folyamatosak. Január huszonharmadikától a PDSZ egy hetes sztrájkot hirdet, harmincegyedikén pedig a diákok kezdenek országos ülősztrájkba. Megkerestük a kormányt az ügyben, de adásunkig nem reagáltak.