A meghívottak közül nem mindenki szólhatott hozzá az egyeztetéshez, csak az iskolaigazgatók kaptak 3-3 percet.
Az épület másik oldalánál szülők gyűltek össze. A híradónknak nyilatkozó édesanya gyerekének osztályfőnöke is benne volt abban a nyolc pedagógusban, akiket november 30-án bocsátották el, az egyeztetést bizakodva várta.
Csütörtök este derült ki, hogy Pintér Sándor belügyminiszter is jelen lesz az egyeztetésen. A sajtó képviselőin kívül az Egységes Diákfront is nagyon várta, de ők is ugyanazt a választ kapták, mint mi.
„Egy levelet hoztunk Pintér Sándornak, ebben az áll, hogy szeretnénk azt, hogy összehívja az országos diákparlamentet, ez utoljára 2020 januárjában történt meg, és törvényi kötelezettsége van a belügyminiszternek, illetve az oktatásért felelős miniszternek, hogy kétévente összehívja ezt a szervet, nem történt meg” – fogalmazott Gajzágó József, az Egységes Diákfront tagja.
Információink szerint a benti egyeztetésen előbb az igazgatók mondták el véleményüket. A jelenlegi oktatási rendszer mellett és ellen is többen felszólaltak. Majd az ebédszünet után Pintér Sándor prezentációja következett, amelyben többek között elmondta, hogy a bíróság majd eldönti, jogos volt-e a tanárok polgári engedetlenség miatti kirúgása. A rendezvény végén a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének jelen levő ügyvivőjét kérdeztük, milyen konkrét ígéretről esett szó. Nagy Erzsébet a 10 százalékos béremelést említette.
„A 10 százalékról sem beszélt, hogy milyen formában történne, de az nyilvánvaló az eddigiek alapján, hogy pótlékemelés lenne, és azt mondta, hogy majd akkor beszélnek a részletekről, ha a számlán lesz a pénz” – árulta el az ügyvivő.
A híradó stábja szeretett volna interjút készíteni Pintér Sándor belügyminiszterrel, vagy Maruzsa Zoltán államtitkárral, ám erre sajnos nem volt lehetőségük, mert sofőrjeik autóikkal már az esemény hivatalos vége előtt behajtottak a mélygarázsba, ahova már nem követhették őket.