Mint azt az atv.hu korábban megírta, a Belügyminisztérium szerdán közleményben tudatta, hogy december 1-jei hatállyal három fővárosi gimnázium nyolc pedagógusának szüntetik meg rendkívüli felmentéssel a közalkalmazotti jogviszonyát. Az indoklás szerint polgári engedetlenség miatt menesztették a tanárokat. Az elbocsátásokról és a tanártüntetésekről Törley Katalint, a Tanítanék Mozgalom alapítóját kérdezték az RTL Reggeli című műsorában.
„Ez egy borzalmas dolog. A tanárok nem a sztrájknak estek áldozatul, hanem a hatalom abuzív viselkedésének – mondta Törley Katalin, akit október elején rúgtak ki polgári engedetlenség miatt a Kölcsey gimnáziumból.
Törley szerint a tanárelbocsátásokkal a diákok tanuláshoz való joguk sérül, ugyanis ezek a tanárok nem pótolhatóak. Mint mondta, az elbocsátottak között szakmailag elismert és pályakezdő fiatalok egyaránt voltak, akik Törley szerint nem csináltak mást, csak kiálltak az igazuk és a szakmai értékük mellett.
„Abban bízom, és erről van is információim, hogy a mai naptól kezdve több száz tanár leteszi a munkát szolidaritásból az elbocsátottakkal” – közölte Törley,
A Tanítanék Mozgalom alapítója szerint a mostani kirúgások az ország válságos helyzetéről igyekeznek elterelni a figyelmet, s a hatalom haragját látja a döntés mögött, amiért nem sikerült megállapodni az EU-s pénzekről. Úgy véli, ezután ezután ugyanaz fog történni, ami októberben a kölcseys tanárok kirúgása után, ugyanis a hatalom lépése csak olaj a tűzre.