Ősi Judit, egyike azoknak, akiket a Belügyminisztérium azonnali hatállyal kirúgott, mert polgári engedetlenségben vett részt. Judit nem tudja, hogyan tovább, kilátástalan a helyzete.
„Én nemrégiben váltam el a férjemtől, egyedül fogom folytatni az életemet, édesanyám súlyos beteg, két lányom van orvosi egyetemen Debrecenben, aminek a költségei elég magasak, úgyhogy nagyon komoly terheket jelent most ez a döntés a családom számára is” – árulta el Judit.
Sorstársát és kollégáját, Rábai Jánost a Karinthy Frigyes Gimnáziumban érte a hidegzuhany.
„Három perccel voltam az irodalomórám után, tehát hogy előtte még Babits Mihályról beszéltem és utána meg azt kaptam, hogy holnaptól nincs munkám…” – mondta.
Rábai János kapott ajánlatot átmeneti munkára, a fiatalember ugyanakkor azt mondta: a tanároknak már nincs hova hátrálniuk. A kollégák támogatják társaikat és elszántak. Az intézményben rendkívüli szünet van, és minden bizonnyal hétfőn sem lesznek órák.
Hogy máshol is leállhat-e az oktatás, azt még nem lehet tudni, viszont a kirúgások országos felháborodást váltottak ki.
„Már azt látjuk, hogy a mai napon 570 pedagógus kollega polgári engedetlenséget folytat. Intézmények tekintetében 60 fölött vagyunk, és ami kifejezetten jó és aminek örülünk, hogy nemcsak Budapest, hanem vidék is csatlakozott, több mint 20 intézménnyel” – fogalmazott Hortobágyi Péter, a Tanárok a Tanárokért Csoport elnöke.
Közös énekléssel álltak ki az Eötvös József Gimnázium tanulói az innen kirúgott pedagógus mellett.
Kerestük a Belügyminisztériumot. Azt szerettük volna megtudni, mi alapján döntik el, hogy kinek szüntetik meg a munkaviszonyt. Azt is megkérdeztük, hogy a többi, polgári engedetlenségben résztvevő tanár is számíthat-e elbocsátásra, de még nem érkezett válasz.