Solymáron kedden kezdett csökkenni a víznyomás, majd a település egyes részein meg is szűnt a vízszolgáltatás. A víztározók jellemzően délutánra, estére ürülnek ki, mivel a helyi lakosok ebben az időszakban többet használják a vizet.
„A tegnap este folyamán a Panoráma utcában tapasztalható volt a vízhiány, azon túl, hogy már hamarabb a falu különböző nehezebben ellátott területein, mint például Kútvelydében, ahol a falu legmélyebb területe található, illetve Kerekhegyen, amely meg a legmagasabb terület” – mesélte egy lakos.
Solymár polgármestere híradónknak elmondta: az elmúlt napok száraz időjárása miatt nagy mértékben megnőtt a lakossági vízfelhasználás. Elsősorban a locsolások, öntözések és medence feltöltések miatt volt olyan nagymértékű a lakossági vízfelhasználás, hogy kiürültek a tározók. Éppen ezért most I. fokú vízkorlátozás van érvényben Solymáron.
„A vízmű ma reggel jelezte számunkra, hogy rendeljük el az elsőfokú vízkorlátozást: kérjük meg a lakosságot, hogy ne locsoljon, ne mosson autót, takarékoskodjon a vízzel, állítsa le az öntöző rendszereket, már azokat természetesen, amik hálózati vízből működnek”
– magyarázta Szente Kálmán, Solymár polgármestere.
Híradónk levélben kereste a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt-t, azt szerettük volna megtudni, hogy milyen intézkedéseket tesznek a vízhiány megoldására. Levelükben mindössze annyit írtak, hogy a vízellátást biztosító rendszer teljes kapacitással működik, azonban a Pilisi – medence egyes településein vízhiány alakult ki. Ezért rendelték el a korlátozást.
Nem csak Solymáron, Jászberényben is vízkorlátozást kellett bevezetni. A város alpolgármestere híradónknak azt mondta: náluk is a szárazság a vízhiány fő oka. A korlátozás nullás fokozatát rendelték el.
„Ez azt jelenti, hogy tulajdonképpen a locsolások lennének megtiltva reggel hat óra és este tíz óra közötti időszakban, a hálózatról történő locsolás” – árulta el Balogh Béla alpolgármester.
Az érintett települések vezetői szerint, ha változna az időjárás, és több napos eső jönne, az nagy segítség lenne, mert a többletvíz, amit most locsolásra használnak, megmaradna fogyasztásra.