95%-ban elfoglalták a Luhanszki területet az ukránoktól. Erről számolt be az orosz állami média, amely szerint Szjevjerodoneck és Liszicsanszk még ellenáll. A két város orosz tüzérségi támadás alatt van.
Heves harcok dúlnak a Donyecki területen is. Mariupolban az oroszok megkezdték az Azovsztal acélmű környékének aknamentesítését. Az onnan Donyeckbe vezető úton oroszpárti szakadárok tankjai jelentek meg.
A Donyec-medencét védő ukránok is tankokat és tarackokat vetnek be. Készenlétben álló tüzérségi egységeik pedig álcázni próbálják magukat. Tankelhárító fegyvereik vannak, viszont szerintük erősebb ukrán légierőre és légvédelemre lenne szükség.
Találatok érték Harkivot is, amely környékéről nemrég űzték ki az oroszokat. Közben a nyugat-ukrajnai Lvivben a háború áldozataira emlékeztek. Egy temetőben a hozzátartozók mécseseket gyújtottak, a katonák pedig díszlövést adtak le elesett társaik tiszteletére. „A fiam itt született a városban, ezért döntöttünk úgy, hogy ide temessék el. 37 társa és barátja volt vele, de egyikük sem tért vissza” – mondta az egyik áldozat édesanyja.
Megszületett az ítélet az első olyan orosz katona ügyében is, akit háborús bűnökkel vádoltak. Az ukrán ítélőtábla életfogytiglani börtönt szabott ki a 21 éves Vagyim Sisimarin harckocsizóra, aki beismerte, hogy lelőtt egy 62 éves ukrán civilt Szumi térségében.
Közben Kijevbe látogatott Andrzej Duda, aki azt mondta: csak Ukrajna dönthet a sorsáról. A lengyel elnök szerint a júniusi EU-csúcson tagjelölti státuszt kell adni Ukrajnának. Az uniós ügyekért felelős francia miniszter szerint viszont a csatlakozás akár 15-20 évig is tarthat.
A davosi Világgazdasági Fórumon a Klicsko fivérek Ukrajna támogatását kérték a nemzetközi közösségtől. Akárcsak Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, aki további anyagi segítséget és fegyvereket kért országának, az oroszok ellen pedig szigorúbb szankciókat sürgetett.