„A szomszédnál megjelent egy csomó méhkaptár, egyáltalán nem tudtunk róla semmit , én akkor már jeleztem nekik, hogy ezt problémásnak tartom, leginkább azért, mert allergiás vagyok a méhcsípésekre. Erre ők azt mondták ők ezt sajnálják, de a méhek maradnak ebből akarnak élni legyen nálam gyógyszer” – panaszolta Híradónknak Überhardt Noémi, a család egyik tagja.
Stábunk egy hatalmas méhkast talált a ház udvarán a cseresznyefán. Egy ilyen méhrajt megközelíteni életveszélyes is lehet, mert a legrosszabb esetben emberre is támadhatnak. Aki allergiás, az anafilaxiás sokkot kaphat, amibe akár bele is lehet halni. Az egyik szomszéd azt mondta, ő már retteg a méhektől.
„Egyszerűen nem merek már kimenni az udvarra annyian vannak és tényleg félünk nehogy megcsípjenek és baj legyen – mondta egy szomszédban lakó belga nő.
A szomszédok felajánlották a gazdáknak, hogy amennyiben elfogadják, akkor a település határában egy erdős szakaszon vásárolnának számukra egy telket, és oda telepíthetnék a kaptárokat.
Az egyik méhész nyilatkozott stábunknak de kérte arcát ne mutassuk. Állítása szerint ez a jelenség hozzá tartozik a falusi élethez, hogy repkednek a méhek, amik azon dolgoznak, hogy legyen a fákon termés, nekik pedig mézük.
„Ha valaki tudja, hogy milyen a falusi élet, mért fontosak a faluban. Akár a porozás végett mennyi munkát végeznek el, amit más rovar nem. Lassan a méhészeknek köszönhető, hogy lesz termés bárhol bármilyen gyümölcsre gondolva” – nyilatkozta Híradónknak a méhész.
Az ügyvéd szerint a kialakult patthelyzetből bizony nagy valószínűséggel pereskedés lesz, más megoldás nincs:
„Általában a bíróságon kötnek ki ezek az ügyek. Szakértői bizonyítást igényel, alaposan körbe szokták járni ezt a kérdést. Vannak olyan esetek, amikor korlátozzák a méhtartónak a jogát atekinetben, hogy mennyi méhcsaládot tarthat” – magyarázta Sebők Péter ügyvéd, méhész.
A szakember szerint egy ilyen ügy akár több évig is elhúzódhat, így mindenki akkor járna jól, ha sikerülne közös megegyezéssel lezárni a vitát.
atv.hu