A Heti Napló Hofiról szóló riportjában olyanok szólalnak meg, akik az átlagembernél többet tudnak róla. Például az özvegye, azután Mácsai Pál, aki Hofi utolsó éveiben a főnöke volt, Szegő András, az újságíró, akit a hétköznapokban is közel engedett magához, Hajdú Steve, a színész, aki gyerekként szó szerint Hofival kelt és feküdt, és Bödőcs Tibor, a humorista, akit sokan tekintenek Hofi utódának, ő viszont nem mondja ezt magáról.
Azt csak kevesen tudták, hogy Hofi Géza tépelődő ember volt, aki az 1500. előadása előtt is úgy tudott izgulni, mint a premier előtt. Szegő András, aki egyik könyvében hosszan ír Hofiról, azt mondja, hogy ennek az is az oka, hogy Hofi a pályája elején szó szerint a testi épségéért humorizált.
Innen jutott el odáig, hogy még az élete utolsó évében is mindenki őt akarta látni. Utolsó főnöke, Mácsai Pál jól emlékszik arra az esetre, amikor elkezdték a jegyeket árulni Hofi egyik előadására. A színház a Madách téren áll, nem kicsi tér ez, de akkor kevés volt. Mácsai szerint az nem lehet kérdés, hogy Hofi zseni volt, aki mindenkinél jobban megtalálta a maga műfaját. Az viszont már kérdés, hogy Kádár alatt mennyire volt bátor.
A válasz vélhetően az, hogy is-is. Hofi Géza a Kádár korszakban pont annyit mondott, amennyit még mondhatott. Amennyiért még nem parancsolták le a színpadról. Márpedig ő mindent megtett azért, hogy a lehető legjobb legyen. Utolsó éveiben gyalog járt be az Anker Házból, az alig pár száz méterre lévő Madách kamarába, a mai Örkény Színházba, hogy ott azután mindenkit megröhögtessen.
Sokszor hívták filmekbe, színházakba, de Hofi Hofi akart lenni, nem akart másokat alakítani. Összesen egy szerepre vágyott egész életében. A Hegedűs a háztetőnben a főszereplőt szerette volna. És az neki nagyon nagy csalódás volt, hogy amikor a Madáchban műsorra tűzték, és nem ő kapta. Még csak második szereposztásban sem.
Azt azért tegyük hozzá, hogy azon az 1996-os bemutatón Dunai Tamás, és Huszti Péter lett a két kiválasztott, vagyis nem akárkik happolták el Hofi elől a szerepet. Ő meg bánatában lemezre énekelte a híres dalt.
Bödőcs szerint Hofi mondanivalója azért örökzöld, mert a témái is azok.
A stressz, és az át nem pihent éjszakák Hofi Géza egészségét is hamar megingatták, így Mácsai Pál szerint a 60 éves Hofi már egészen más volt, mint a negyven éves.
Szerencséje, hogy élete utolsó évtizedében rátalált a szerelem. Ildikóval egy véletlen hozta össze őket, de az asszony azt mondja, hogy csodás évek voltak azok. Ildikó most nem akart nyilatkozni. Azt mondta, hogy a halál évfordulója nem az, ahol beszélni akar. Nem akarja, hogy elcsukló legyen a hangja. Hozott viszont két eredeti Hofi relikviát, mert tudta, hogy kell az nekem a riport végi elköszönéshez. Milyen igaza volt.