Róna Péter beszámolt arról is, hogy az államfőválasztás előtt és után nem beszéltek Novák Katalinnal, csak gratulált neki. Róna Péter szerint amit Novák Katalin államfőjelöltként az Országgyűlésben elmondott, az egy koherens kép, a Fidesz társadalompolitikájának ismertetése. Járható álláspont, de nem az övé és nem igazán jó szerinte, de ez a Fidesz-modell – tette hozzá.
Az ellenzéki államfőjelölt szerint mindenkinek jobb lett volna, ha az államfőválasztás két körös, mert így a Novák Katalinra szavazó képviselők között ott van „négy olyan személyiség, aki most nehéz jogi helyzetben találja magát” – utalt a büntetőeljárás alatt álló fideszes képviselőkre Róna Péter.
Róna kifejtette: az a könnyelműség, amivel mind a két oldal valakinek a becsületébe gázol, az ő felfogásának kifejezetten bántó és kifejezetten káros. Ami miatt ő 1990 után hazaköltözött, az Göncz Árpád Magyarországa volt. Ezzel szemben a mai Magyarország durva, cinikus, hitét vesztett, hamis és nagyon súlyos erkölcsi válságban él, emellett pedig az EU második legszegényebb országa. Rá kell döbbennünk, h valami nincs rendben – tette hozzá. Szerinte a társadalom alkotóképessége a politika áldozata lett.
Az orosz-ukrán konfliktussal kapcsolatban Róna Péter erkölcsi érzéketlenségnek nevezte, hogy olyan emberekkel cimborálunk, akikkel nem kellene, és kijelentette: olyan helyzetben van az ország, amelyben kétfelé, nyugati irányba és az oroszoknak is ki van szolgáltatva.
Róna Péter dolgozna az ellenzékkel egy kormányváltás után, de felkérést nem kapott. Hozzátette: Márki-Zay Péter csapatán belül van egy közgazdász-szemlélet, amely nem osztja az ő világképét, és amely még Antall József és a korai SZDSZ korszakára nyúlik vissza. Eszerint a modern neoliberális közgazdaságtan szerint a társadalom szervező hatalma a tőke. Ő nem osztja ezt a szemléletet és szerinte ez a XX. század második felében már nem volt igaz.