Omladozó vakolat mellett a felújított ablakok látszanak kívülről annál a lakásnál, amelyet Schadl György 2019 nyarán vásárolt meg. Az első emeleti ingatlan a belváros szívében a Király utca forgatagában található, 51 négyzetméteres. Schadl 3 éve 38 milliót fizetett érte. Még aznap néhány utcával arrébb is vett egy ingatlant. A Dohány utca elején lévő lakáshoz nem egészen 33 millió forintért jutott hozzá.
Majd további 6 ingatlant vásárolt a belvárosban 2 hét leforgása alatt, így a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar jelenleg letartóztatásban lévő elnöke 8 ingatlant szerzett 225 millió forintért.
Schadl feltételezett lakáspanamájának ügyében a Fővárosi Önkormányzat vizsgálóbizottságának elnöke további furcsaságokat is talált. Az akkori vagyonkezelő 29 lakást javasolt árverezésre, de végül pont azt a nyolcat kínálták fel, amiket aztán Schadl vásárolt meg. Ezekre egy kivételtől eltekintve, egyedül pályázott. 4 lakást pedig a felesége nevére íratott a megvételt követően.
Niedermüller Péter, a Fővárosi Önkormányzat vizsgálóbizottságának elnöke azt mondja, „a döntés 2019 augusztus elsején született meg arról, hogy Schadl György nyerte meg ezeket a pályázatokat, meg nem tudom mondani, hogy hogyan történik az, hogy viszont a vételárat Schadl György már július 29-én befizette, átutalta, amikor még nem is tudhatta, hogy meg is kapja a lakást.”
Az ATV Híradó által megkérdezett ingatlanszakértő szerint 2019-ben 20-25%-os árkülönbség volt a felújított és felújítandó lakások között a hatodik és hetedik kerületben. „2019-ben egy felújítandó lakás átlagosan 800-900 ezer forintért kínáltak eladásra a 7. és 6. kerületben. Ebből az következik, hogy egy 50 nm körüli ingatlanért 40-45 millió forintot kértek az eladók” – fogalmazott Balogh László.
Az ATV Híradó kereste az ügyben Erzsébetváros Fidesz frakcióját, hogy megtudjákhogyan zajlott a lakások pályáztatása 2019-ben és miért fordulhatott elő, hogy egyetlen pályázó volt az ingatlanokra. Erre nem kaptak választ, de azt írták, minden szabályszerűen történt, megfelelően a 2010 után a Fideszes kerületvezetés által alkotott nagyon szigorú és átlátható ingatlangazdálkodási szabályrendszernek, amit szerintük soha senki sem kritizált.
Hogy mi lesz a szóban forgó ingatlanokkal, arról valószínűleg majd a bíróság fog dönteni. Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere arról beszélt, „a bizottság egyesével nézi meg a 7. kerületi ingatlanoknak a sorsát, ott egy részükön már továbbadtak, más a tulajdonosuk, más részüket éppen felújítás alatt áll és nyilván nem laknak benne.” Szerinte a Schadl-ügy is rámutat arra, hogy az elmúlt 10 évben az önkormányzati vagyon hogyan konvertálódott magánvagyonná.
atv.hu