Itthon

Az ügyvéd szerint elképzelhető, hogy a Völner-ügy „nem egy belső háború”

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Magyar Péter előrehozott választásTrumpSzijjártó PéterSzijjártó Péter
Hirdetés
Hirdetés

Akár végrehajtók is állhatnak Völner Pál kedden lemondott igazságügyi államtitkár bukása mögött, akit az ügyészség azzal gyanúsít, hogy alkalmanként 2-5 millió forint kenőpénzt fogadott el. A sokszor többmilliós biztos havi jövedelmet biztosító végrehajtói állások elnyeréséről a letartóztatásban lévő végrehajtói kar elnöke és Völner Pál dönthetett. Mivel már jogi diploma is kell a poszt betöltéséhez, a…

Hirdetés

A végrehajtói kar napokban letartóztatott elnöke két éve azt mondta híradónknak: örvendetes, hogy egyre kevesebb a munkájuk. „Jó irányba mutat, hogy idén 10 százalékos csökkenés volt, és idén is legalább egy 10-15 százalékos csökkenéssel kell számolni” – fogalmazott Schadl György.

Lehet, hogy a számok csökkentek, de a végrehajtói kar elnökének irodája mégis jól teljesített. 2020-ban 356 millió forintos forgalomnak örülhetett, amiből 134 millió forint nyereség lett. Shadl György a Budaörsi Járásbíróság illetékességi területének végrehajtója. Ide tartozik Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs és még további nyolc település.

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kart híradónk hiába kereste telefonon és e-mailben, nem reagáltak, ezért ellátogattak a zuglói központjukba, hogy megtudják: hogyan folyik tovább úgy a munka, hogy elnöküket letartóztatták. Érdemi választ azonban itt sem kaptak.

A végrehajtói állásokat nem könnyű megszerezni, ráadásul 2022-től a korábbiakkal ellentétben jogi diploma is szükséges hozzá. Híradónk információi szerint többen ezt nem tudták teljesíteni, ezért több hely felszabadult, amiért megindult a harc. A jogszabályok szerint a kiválasztásban a Végrehajtói Kar elnökének és a kedden lemondott Völner Pálnak volt döntő szava.

A híradónk által megkérdezett ügyvéd szerint elképzelhető: valaki megelégelhette, hogy akár több millió forintjába is kerülhetett a végrehajtói állás megszerzése. „Valakik felkeresték a hatóságot. Utalhattak bűncselekményre is, és így elindulhatott a vizsgálat. Vagyis elképzelhető, hogy ez nem egy belső háború, hanem valaki pórul járt és feltárta az egész cselekményt” – vélekedett híradónknak nyilatkozva Magyar György.

Az ügyvéd szerint több ezer oldalnyi bizonyítékot, jórészt lehallgatási anyagokat gyűjtött össze a Nemzeti Védelmi Szolgálat. A Pegasus-botrány kirobbanása után derült ki: miközben maga Völner Pált is lehallgatták, más ügyekben éppen az ő aláírása kellett a megfigyelésekhez.

A hivatali visszaélés büntetési tétele 5-től 10 évig terjedhet. Híradónk kereste Papp Gábort, Völner Pál ügyvédjét, de egyelőre nem akart nyilatkozni.

atv.hu

Hirdetés
Címkék:
Kapcsolódó cikkek