Itthon

Új széljobb erő: A Vonához hű betyárok nem akarnak másik pártot

szobota zoltan
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Magyar PéterMagyar PéterSzentkirályi
Hirdetés
Hirdetés

Nagy csinnadrattával készül szombati debütálására egy magát deklaráltak szélsőjobboldalinak valló mozgalom, amely kedvező csillagállás esetén a jövő tavaszi választásokat is megcélozza. Az új formáció azonban megosztja a „nemzeti oldalt”: a Betyársereg tagságának egy része például kifejezetten rossz ötletnek tartja a pártosodást, és a szavazóbázis egységéért aggódik.

Hirdetés

A sajtómeghívóban már ki is jelentik, hogy „Szükség van egy új és hiteles, szélsőjobboldali erőre”, amely 2017. július 8-án (szombat) bontja zászlaját Vecsésen. Akikben még kételyek maradtak volna, azokat a Magyar Időkben megjelent László Balázs interjú néhány részletével tájolják be:

„…az új szerveződés az etnikai önvédelmet tartja elsődleges céljának, és akár rasszistának is nevezhető, ha ez alatt azt értjük, hogy elismerjük a különbözőségeket, és védelmezzük saját rasszunk sajátosságait”.

Az egyetemista fiatalokat verbuváló Identitesz (Identitárius Egyetemisták Szövetsége, korábbi nevén: Konzervatív Hallgatók Szövetsége) elnevezésű diákszervezet elnöke úgy véli, Magyarországon a cigánytelepek jelentik a no-go zónákat, és a CEU-t azért kell kitenni az országból, mert megtestesíti „Soros György destruktőreinek” kártékonyságát.

Kard és toll

A „hagyományokból organikusan felemelkedő magyar értelmiséget” megcélzó fiatalok logója – kissé áthallásosan – egy koszorúba ágyazott, felfelé mutató nyíl, és bátran vállalják, hogy nem hisznek a „kultúrák, rasszok, etnikumok, nemek és egyének közötti abszolút egyenlőségben”. Ugyan még csak egy éve észlelhető jelenlétük a hazai közéletben, márciusban máris bejelentették párttá alakulási szándékukat.

A szombati rendezvényen egyébként nem csupán az Identitesz, hanem a Betyársereg politikai szárnya és az Érpataki Modell Országos Hálózata hirdet majd új jobboldalt a hallgatóságnak. Egymáshoz való viszonyukról László Balázs azt nyilatkozta, hogy az összefogásban a Betyársereg a kard, ők a toll. Tény, hogy a két szervezet képviselői nemrég közösen utaztak Brüsszelbe kapcsolatokat építeni.

Igazság és fény

Orosz Mihály Zoltán érpataki polgármester a cigányok megrendszabályozását tudja apportként betenni a közösbe. Az „Érpataki Modell Hálózat” megalapítója a napokban adott interjút a Reuters News nemzetközi hírügynökségnek a jobboldali kezdeményezésről. Ő már formálódó politikai egységről beszél a jobboldalon, amely a szükséges feltételek teljesülése esetén politikai pártként indulna a 2018-as választásokon.

Mint a településvezető elmondta: 

az „igazság és a fény szolgálatát vállalók szövetségét” akarják létrehozni a „sötétség terjesztői” ellenében.

Szerinte ez nem „rassztisztasági” kérdés, mivel sokkal magasabb rendű eszmék által koordinált küzdelemről van szó. Orosz Mihály Zoltán sem a nácizmust, sem a kommunizmust nem tartja adaptálhatónak, ezért kívánnak valami újat létrehozni a liberalizmus elleni küzdelem jegyében.

A „cigány-magyar” együttélést „érpataki modell” néven újragondoló polgármester korábban már több helyen nyilatkozott arról, hogy távolodik a néppártosodó Jobbiktól, mert amit a párt hatalomvadászat gyanánt művel, az számára vállalhatatlan. A Reutersnek most azt mondta: továbbra sem látni, hogy merre megy a Jobbik, ideológiát ő már nem érzékel, a hatalom megszerzése felülírta az értékrend melletti kiállást.

Nem ellen-Jobbik?

Nem sokkal korábban, de már az új szélsőjobboldali erő gründolásának bejelentését követően, a három szervezet vezetője – László Balázs, Orosz Mihály Zoltán és Tyirityán Zsolt – közös nyilatkozatban szögezte le, hogy kezdeményezésük

„se nem mintegy direkt a Jobbik ellen formálódó protest-szerveződés igénye, se nem az említett párt egykori profilját újjáélesztő formáció szándéka”.

A „rend”, „igazságosság”, „erő” hívószavak ettől még nagyban hajaznak a Jobbik néppártosodás előtti önmagára, de még inkább a dicstelen pályaívet maga mögött tudó Magyar Gárda fénykorára.

A Betyársereg óvatosan bánik a párttá alakulás kérdésével. Vezetőjük, Tyirityán Zsolt azt mondta
az atv.hu-nak, hogy sem politikai szárnyuk létrehozásából, sem a közéleti témákra reagáló nyilatkozataikból nem következik, hogy párttá alakulnak, vagy részt vesznek egy párt alapításában. „Egyelőre mozgalmi formáról beszélünk, ami iránt már most óriási az érdeklődés, és komoly erkölcsi támogatással rendelkezik” – mondta a seregvezető, aki egyébként mind a CEU-ügy, mind pedig a „civilnek álcázott nemzetközi ügynökszervezetek” kapcsán is közös nyilatkozatot írt alá az érpataki modell atyjával és az Identitesz elnökével.

A Betyársereg egyik tagja azt mondta forrásunknak, hogy a tagság nincs elragadtatva az ötlettől, hogy július 8-án egy olyan mozgalom szárnybontogatásához asszisztáljanak, amelynek nem titkolt célja a párttá alakulás. Militáns szervezet lévén azonban, a főnök – értsd Tyirityán Zsolt – parancsszavának engedelmeskedve demonstratíve mégis kivonulnak, noha

sok betyár van úgy vele, hogy inkább bíznak Vona Gáborban, mint a még semmit sem bizonyított László Balázsban, aki szerintük fenyegetést jelent a szavazóbázis egységére.

Ki fizeti e révészt?

A feltörekvő ambíciók idehaza is sokba kerülnek, és ismereteink szerint egyik aspiráns szervezet vezetőjének sincs vagyona. A Jobbiktól különféle jogcímeken és szerveződéseken keresztül csordogáló összegek pedig elapadni látszanak. Ráadásul májusban azt a két decens brit úriembert is egy lendülettel seprűzte ki a kormány Magyarországról, akik a radikáljobb financiális kérdéseire rálátó forrásaink szerint nagylelkűen támogatásaik révén időről időre biztosítottak némi tőkeinjekciót a „nemzeti oldal” szervezeteinek.

Egyikük a Betyársereg legutóbbi – a politikai szárny elindítását bejelentő – kongresszusán is felbukkant James „Jim” Dowson, aki a Nemzetközi Templomos Lovagrend angol vezetője és amellett, hogy kitűnő orosz kapcsolatokkal rendelkezik, az eseményre az Angol Rendőrség taktikai mellényeiből hozott pár tucatot ajándékba a harcosoknak. Jim kitiltását a TEK nemzetbiztonsági kockázatra hivatkozva javasolta. Ő az, akit hírbe hoztak egy utóbb meghiúsult ásotthalmi ingatlan beruházással is.

Pár nappal később – az AFP hírügynökség híre szerint – a magyar Belügyminisztérium a Brit Nemzeti Párt (BNP) elnökét, Nick Griffint is kitiltotta Magyarországról, szintén a TEK javaslatára, és szintén nemzetbiztonsági okokra hivatkozva. Griffin tavaly márciusban az ifj. Hegedűs Loránd féle Hazatérés templomában beszélt az úgynevezett III. Népesedési konferencián, amelyet Budaházy Edda, a Hozz Világra Még Egy Magyart Mozgalom vezetője szervezett.

Hirdetés
Címkék:
Kapcsolódó cikkek