Szerdán írtunk arról, hogy Az EU csalás elleni hivatalához (OLAF) fordul a Párbeszéd, ha beigazolódik a gyanújuk, hogy a Heim Pál Gyermekkórház 1,2 milliárdos beruházása nem eredeti céllal megegyező módon valósult meg. A párt ugyanis azt találta, hogy a kórház területén használaton kívül szlömösödik egy olyan épület, amely elvileg a Környezet és Energia Operatív Program keretén belül újult meg egy energiahatékonysági beruházásnak köszönhetően.
Rétvári Bence, az EMMI illetékes államtitkára írásbeli válaszában azt állította a Párbeszéd megkeresésére, hogy az épületet 2016. június 25-ével adták át a Gyermekfogászati Prevenciós- és Módszertani osztály egységeinek, amelyek a kórház Rottenbiller utcai Gyermekfogászati-és fogszabályozó valamint Módszertani Központjából költöztek át a felújított épületbe.
Csakhogy mivel egy másik épület lebontása miatt a Heim Pál Gyermekkórház Műszaki Osztálya hontalan lett, és szintén uniós pénzből – egy mintaprojekt keretében – új épületet alakítanak ki számára, a lebontott épületből kiköltöztetett egységeket ideiglenes jelleggel az eredetileg a gyermekfogászati központnak szánt épületbe költöztették, őket pedig visszaköltöztek a Rottenbiller utcai épületbe.
Az államtitkár szerint az uniós pénzből megújult ingatlanban a „Műszaki Osztály és az Anyaggazdálkodási Osztály raktározási és az ahhoz kapcsolódó adminisztrációs tevékenysége folyik”, és amint az Üllői úti központi telephelyen megépítendő új épület átadásra kerül, a Gyermektéri épületbe visszaköltözhet a gyermekfogászat.
A főigazgató mást állít
Ehhez képest a szerkesztőségünk megkeresésére reagáló Dr. Nagy Anikó főigazgató asszony azt írja közleményében, hogy egyfelől az 1,2 milliárdos projektösszeg a Heim Pál Gyermekkórház 5 telephelyén 9 épület komplex energetikai korszerűsítését fedi le – tehát nem egy épületről beszélünk –, másrészt szó sincs a Rottenbiller utcai Gyermekfogászati Centrum elköltöztetéséről, „az a tervek szerint ezután is az eddigi helyén, a Rottenbiller utcában működik tovább”.
A főigazgató asszony azon állítása viszont egyezik az államtitkári válasszal, hogy a „Gyermek téri épület hosszú távú hasznosításának terve egy új Gyermekfogászati Prevenciós és Módszertani Oktatási Központ kialakítása”, amelynek előkészületi munkálatait már meg is kezdte az intézmény. Addig viszont, csakúgy, mint az elmúlt évtizedekben, műszaki kisegítő épületként használja tovább a Gyermekkórház. Az 1,2 milliárdos projektösszegből konkrétan ennek az épületnek eddig 170 millió forintba került a felújítása – írja Dr. Nagy Anikó közleményében.
Szavazzon itt a Nap Kérdésére