„Tíz évvel ezelőtt a tüntetők petíciójának nagyképűen nyegle elutasítása vezetett a Magyar Televízió székházának ostromához. Én kitervelt szándékosságra következtetek, amit az őszödi beszéd „kiszivárogtatása” vezetett be szeptember 17-én, s a tömeg hergelése követte 18-án, amikor a tömeg petíciójának a beolvasást megtagadták az állami TV vezetői, majd a rendőri vezetők, a bíróságok és az ügyészségek szinte összekacsintva eltűrték, hogy az egymásnak falazó, így nem egyszer teljesen hamis vallomásokat tevő rendőrök gúnyt űzzenek a nemzeti érzéseinkből, és az állam alapvető feladatából az igazságszolgáltatásból.”
Ezzel a frappáns összefoglalóval verbuválják a szétszéledt Kossuth térieket szeptember 17-ére az Országház elé a tíz évvel ezelőtti események főszervezői.
A „Küzdőtársaim!” felszólítással nyitó körlevél Gonda László „Kossuth téri néptribun”, Molnár Tamás, a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 ügyvivője, Gőbl György, a Közhatalom Jogsértettjeinek Egyesülete elnöke, valamint a Bene Gábor, a Kossuth tér „közjogásza” nevében kéri fel az egykori bajtársakat, hogy a jeles eseményre tervezett „Visszatekintés 2006 őszére” című kiadványba írják le memoárjaikat.
36 gépkarabély volt a csali
Az őszödi beszéddel megtörtént a teljes politikai osztály erkölcsi lelepleződése, vagyis nem csak a baloldalé, hiszen valamennyien egy tőről fakadnak: KISZ-esek voltak vagy annak holdudvarához tartoztak – mondta el lapunknak Bene Gábor szegedi jogász, aki ugyanakkor egyáltalán nem gondolja, hogy Gyurcsány monológja véletlenül szivárgott ki. Barátaival, az évfordulós megemlékezést szervező a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 és a Forradalmi Nemzeti Bizottmány tagjaival együtt a mai napig meg vannak róla győződve, hogy az akkori politikai vezetés volt az atrocitások elrendelője és értelmi szerzője.
Summázatuk szerint „Gyurcsányék egy irányított polgárháborút akartak kirobbantani és ennek érdekében 36 betárazott gépkarabélyt hagytak őrizetlenül a Nádor utcában,
hogy a nemrég Ukrajnában is látott véres Majdani eseményekhez hasonló állapotokat hozzanak létre, s az ez által keletkezett botrány elnyelje az őszi önkormányzati választásokat, és be lehessen vezetni a központosított hatalmi diktatúrát”.
Azoknak, akik kételkednek végkövetkeztetésükben, Bene Gábor azt tanácsolja, hogy olvassák el a Balsai-jelentést és/vagy az Ignácz-jelentést.
Gyurcsányból dolgozott a Fidesz
„Ezért nem engedhetjük feledésbe merülni a történteket, mert 2006 őszének bűneit tagadók, a történteket hamis színben feltüntetők megtévesztő propagandájára megfelelő válasszal kell élnünk – írják a szervezők toborzó levelükben, és kifejezik abbéli reményüket is, hogy rövidesen „olyan nemzeti kormány kerül az ország élére, kik vállalni tudják majd az igazságot”. Bene Gábor kifejtette lapunknak, hogy
a harmadik Orbán-kormányt azért nem tartják erre alkalmasnak, mert végső soron – még ha más eszközökkel is, de – a Fidesz valósította meg azt a hatalmi struktúrát, amit Gyurcsányék akartak létrehozni.
A szervezők nem tudták megmondani érdeklődésünkre, mennyi résztvevőt várnak szeptember 17-ére, de mindenkit arról biztosítanak, hogy néhány óra alatt lezavarják az egészet, és a rendőrségnek is bejelentették a demonstrációt. A riadóláncot egyelőre még nem indították el. Beszámolójuk szerint nem számítanak nagy médiajelenlétre, hiszen egyik politikai oldalnak sem érdeke, hogy ismét a közbeszéd tárgya legyen: a „magyar politikai osztály egy aljas maffia szervezet”.