Több tíz méter mély kráter alakult ki egy földomlás következtében az ukrajnai Krivoj Rog legnagyobb kínai piaca alatt szerda hajnalban. A szakadékban legalább húsz elárusító bódé és konténer tűnt el - adta hírül az UkraNews. Mivel az eset órákkal a nyitás előtt történt, senki sem sérült meg.
A kelet-ukrajnai város egy kiterjedt vasércbánya fölé épült, és rengeteg kiürített, használaton kívüli tárna található alatta, amelyek a szakértők szerint bármikor beszakadhatnak. Alighanem egy ilyen bányaomlás okozta a Mirazs piacon történt katasztrófát is.

Krivoj Rog egyik kertvárosi negyedében már történt hasonló eset: június közepén egy bányarobbanás következtében közel húsz hektáros területen szakadt be a föld, raktárakat, közutakat, gáz-és elektromos vezetékeket nyelve el.